Action Cam dla czworonoga

Popularność niedużych kamer, którymi można nagrywać najbardziej szalone eskapady, stale wzrasta. Pierwsze skrzypce w tym segmencie rynku nadal odgrywają urządzenia firmy GoPro, ale Sony też ma tu coś do powiedzenia. Swój model HDR-AS15 wzbogaciło ostatnio o bardzo ciekawy dodatek.

W przypadku kamer do „zdań specjalnych” tak naprawdę ważne są dwie rzeczy: możliwości techniczne samego urządzenia oraz różnorodne patenty, które pozwalają je umocować w różnych dziwnych miejscach. To może być pasek od gogli lub maski nurkowej, szczyt kasku rowerowego, kawałek karoserii samochodu przy przednim kole, jakakolwiek szyba, rama roweru, kijek od nart czy dziób desku surfingowej… Wszędzie tam da się w jakiś sposób przymocować te różne odmiany kamer „ponadprzeciętnie odpornych”. Ale Sony Action Cam HDR-AS15 da się przymocować w jeszcze jednym miejscu.

Tak na marginesie warto dodać, że jest to kamera dostępna również na polskim rynku (za ok. 1300 zł). Ona jest, natomiast dodatek AKA-DM1 jeszcze nie – na razie wszedł dopiero do sprzedaży w Japonii i kosztuje – w przeliczeniu – ok. 180 zł. Dzięki niemu Sony Action Cam może zostać umocowana na… psie. A może raczej na każdym czworonogu, który spełnia pewne kryteria budowy ciała, czyli ma obwód klatki piersiowej/brzucha mieszczący się zakresie 50–80 cm. W przeliczeniu na psy oznacza to przedstawicieli ras większych – przykro nam, ale pekińczyki, jamniki i ratrelki odpadają.

Pomysł wydaje się całkiem ciekawy. Tak ciekawy, że my z ciekawości postanowiliśmy zapytać, czy ciekawiłoby Was wykorzystanie takiej kamerki wraz z mocowaniem AKA-DM1 w czasie spacerów z psem (ew. oswojonym gepardem, kozą, świnką wietnamską)?

0
Źródło: sony.jp
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.