Android był projektowany z myślą o…

Codziennie aktywowanych jest 1,5 miliona urządzeń z Androidem, a do końca roku, aktywnych ma być miliard. Niewiele osób jednak wie, że Android miał nie mieć nic wspólnego ze smartfonami.
Google Android

Google Android

System Android stosowany jest, przede wszystkim, na smartfonach i tabletach. Spotkać go też możemy w czytnikach e-booków, komputerach multimedialnych, konsolach do gier, a nawet lodówkach i piekarnikach. Trafił też do aparatów cyfrowych, co jest dość… ironiczne. Jak twierdzi Andy Rubin, współtwórca Androida, system ten był projektowany właśnie z myślą o tych urządzeniach.

Android miał być sercem inteligentnych aparatów cyfrowych, współpracujących z komputerami osobistymi. Miał być sercem platformy ułatwiającej zarządzanie, przechowywanie i udostępnianie zdjęć, w której dużą rolę miała odgrywać chmura.

Aparaty cyfrowe ewoluowały jednak w tych czasach w innym kierunku, a smartfony stawały się coraz popularniejsze. To skłoniło Rubina do zmiany planów i stworzenia otwartej platformy dla telefonów. –

Dokładnie ta sama platforma, dokładnie ten sam system operacyjny, który stworzyliśmy dla aparatów, skończył jako Android dla telefonów komórkowych. — opowiada Rubin. Dodał też, że obawiał się konkurencji ze strony Windows Mobile i Symbiana, a nie iPhone’a.

0
Źródło: PCWorld
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.