Jaki będzie nowy Xbox? Tego, jeszcze, nie wiemy...

Brytyjscy sprzedawcy ostro krytykują nowego Xboxa

"Wymaganie stałego połączenia z Siecią jest absolutnie niedopuszczalne!"

Jaki będzie nowy Xbox? Tego, jeszcze, nie wiemy...

Jaki będzie nowy Xbox? Tego, jeszcze, nie wiemy…

Czy nowy Xbox będzie wymagał połączenia z Internetem do prawidłowego funkcjonowania gier i aplikacji? Tego jeszcze nie wiemy, a Microsoft nie potwierdził, ani nie zaprzeczył tym informacjom. Wiemy jednak, że pomysł ten ma wielu przeciwników. Swój głos zabrali nawet sprzedawcy gier z Wielkiej Brytanii.

Nie sądzę, by brytyjska infrastruktura internetowa była dostatecznie rozbudowana i wydajna, by sobie z tym poradzić. Czy zeszłomiesięczne problemy z SimCity niczego nikogo nie nauczyły? — pyta Christopher Rogers z Dixons Retail. –

Nie wszyscy nasi klienci są podłączein do Sieci i nie wszyscy korzystają z Internetu, więc widzę tu zagrożenie. W Wielkiej Brytanii infrastruktura internetowa nie jest tak rozbudowana, jak w innych częściach świata. Jeżeli gra się wyłączy, bo będzie problem z Internetem, ludzie będą zdenerwowani — dodaje Steven Doyle z Games Dojo.

Inni sprzedawcy obawiają się, że powyższy wymóg utrudni handel używanymi grami. –

Wydawcy nie mają wyczucia, nie rozumieją konsumentów, jeżeli nie zdają sobie sprawy jak ważny jest rynek z drugiej ręki. To serio nie wymaga wielkiej wiedzy, by zrozumieć, że brak możliwości odsprzedania gry kupionej za 39,99 funtów ograniczy budżet gracza, przez co kupi mniejszą ilość gier — sugeruje Robert Lindsay z Games Centre.

Microsoft ma ponoć zaprezentować nowego Xboxa w maju. Wtedy dowiemy się, czy plotki o wymaganym łączu internetowym mają pokrycie w rzeczywistości.