Długi zoom w aparatach Samsunga pomoże dojrzeć wiosnę

Samsung prezentuje serię WB z długim zoomem i ciekawymi dodatkami.

Samsung WB800F

Samsung WB800F

Aparaty Samsung WB250F, WB200F i WB800F zostały wyposażone w długi zoom optyczny i udoskonaloną technikę łączności bezprzewodowej Smart Camera 2.0, dzięki której użytkownicy będą mogli dzielić się najważniejszymi zdjęciami. Samsung wdrożył w nich koncepcję „prostej obsługi przez jedno kliknięcie”(One Click, Simplify), która pozwala bezproblemowo łączyć urządzenia i udostępniać zdjęcia poprzez wykonanie jednej czynności w przyzwoicie zaprojektowanym interfejsie. Powstał on z myślą o użytkownikach smartfonów i dzięki dotykowej obsłudze ułatwia edycję obrazów oraz ich przesyłanie do innych urządzeń i witryn społecznościowych.

Funkcja AutoShare pozwala tuż po zrobieniu zdjęcia jednocześnie przesłać je przez sieć Wi-Fi i zapisać w smartfonie. Umożliwia to błyskawiczne tworzenie kopii zapasowych i udostępnianie cennych zdjęć. Dzięki dedykowanemu klawiszowi skrótu Direct Link można łatwiej wysyłać fotografie rodzinie i znajomym poprzez sieć Wi-Fi z dowolnego miejsca na świecie. Użytkownik może przypisać do tego klawisza ulubioną funkcję bezprzewodową, co przyspiesza proces udostępniania.

WB800F to klasyczny aparat z długim zoomem optycznym 21x oraz matrycą BSI CMOS 16,3 MPix, która pozwala wykonywać zdjęcia przy słabszym oświetleniu. Ten model opiera się na hybrydowym interfejsie użytkownika, dzięki któremu fotografowie mogą sterować urządzeniem poprzez 3 calowy ekran dotykowy (TFT LCD) lub pięcioczęściowy klawisz nawigacyjny. Samsung WB800F jest dostępny w kolorze białym, czarnym kobaltowym i czerwonym.

WB250F i WB200F to modele o klasycznej budowie. Samsung WB250F podobnie jak model WB200F oferuje zoom 18x oraz szerokokątny obiektyw 24 mm. Bardziej wymagający fotografowie mogą skorzystać z trybu całkowicie ręcznej obsługi, który daje użytkownikowi pełną kontrolę nad ustawieniami aparatu. Dostępne są też tryby Smart, które pomagają robić kreatywne fotografie przyzwoitej jakości w każdych warunkach – m.in. Upiększanie twarzy, Panorama, Wodospad, Ślady świetlne i Zdjęcie w warunkach słabego oświetlenia.

WB250F wyposażony jest w matrycę BSI CMOS 14.2 MPix. Aparat umożliwia jednoczesne nagrywanie pełnowymiarowych filmów Full HD (1080p) i rejestrację zdjęć. Jest dostępny w czterech stylowych kolorach: białym, czarnym kobaltowym, grafitowym i czerwonym.

WB200F wyposażony jest w matrycę CCD 14.2 MPix. Tak jak WB250F obsługiwany jest przez hybrydowy interfejs użytkownika. Samsung WB200F jest dostępny w kolorach: białym, czarnym i czerwonym.

  • Sugerowana cena detaliczna aparatu Samsung WB800F: 1239 zł
  • Sugerowana cena detaliczna aparatu Samsung WB250F: 1069 zł
  • Sugerowana cena detaliczna aparatu Samsung WB200F: 949 zł