Facebook wygodniejszy na telefonach

Niemal połowa użytkowników Facebooka korzysta z serwisu społecznościowego za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu.

Dlatego Zuckerberg postanowił nieco podłubać w mobilnej wersji swojego portalu społecznościowego i wprowadza nowy, ulepszony widok Stron na urządzeniach mobilnych.

Najnowsza aktualizacja to przede wszystkim nowy, prosty i wygodny wygląd Stron podczas przeglądania Facebooka na urządzeniach mobilnych. Podstawowe informacje, jak dane kontaktowe czy lokalizacja, znalazły się teraz na pierwszym planie. U góry strony pojawiły się także wszystkie formy interakcji użytkowników na Stronach, jak przyciski „Lubię to” czy „Udostępnij”.

Zmiany wprowadzono także od strony zarządzania Stronami z urządzeń mobilnych. Przypięte przez administratorów posty z ciekawymi informacjami czy grafikami zostały uwydatnione i przesunięte na środek ekranu, dzięki czemu użytkownicy smartfonów nie będą mieli problemu z dotarciem do tych treści. Aktualizacja usprawniła także możliwość przełączania pomiędzy wyświetlaniem strony – publicznym i dostępnym tylko dla administratora.

Aktualizacja będzie wprowadzana stopniowo na wszystkich Stronach, bez konieczności jakichkolwiek działań ze strony ich administratorów.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.