Gniazdko elektryczne na… szybę

Najprostsze rozwiązania są najczęściej najbardziej wygodne i użyteczne, ale w przypadku "Window Socket" zarówno prostota, jak i wygoda czy użyteczność wywindowane są na absolutnie genialny, niebotyczny poziom.

Nie wiem, jak można zakochać się w gniazdku elektrycznym, ale mi się chyba udało. Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłowości dwójki projektantów (

Kyuho Song i Boa Oh), którzy dali radę połączyć w genialny sposób cztery w jednym: gniazdko elektryczne, ogniwo solarne, akumulator i dużą przyssawkę do szyb. W rezultacie powstał Window Socket, czyli w wolnym tłumaczeniu po prostu „gniazdko na szybę”.

Sposób użycia? Banalny. Przyklejamy urządzenie do dowolnie wybranego fragmentu dowolnej szyby – oczywiście im bardziej nasłonecznionej, tym lepiej. Włączamy, rozpoczyna się ładowanie (akumulator o pojemności 1000 mAh ładowany jest przez ok. 5–8 godzin). Już w tym czasie możemy podłączyć do tego niezwykłego gniazdka inne urządzenia elektryczne (np. ładowarkę do telefonu), da się też naładowany Widnow Socket odkleić i zabrać ze sobą gdziekolwiek, na zasadzie dodatkowego Power Banku.

Minusy? Na pewno dość przeciętna pojemność wbudowanego akumulatora. Ale największym problemem jest to, że… Window Socket to na razie tylko projekt. Ogromnie pomysłowy, równocześnie ładny i praktyczny, ale projekt. Mam zatem ogromną nadzieję, że zostanie on kiedyś zrealizowany

0
Źródło: oneweekofdesign
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.