iPhone pojawi się w wersji z wyświetlaczem równie wielkim, co w smartfonach Galaxy S?

iOS najspójniejszy, Samsung najpopularniejszy

Bardzo ciekawe statystyki od twórców popularnego "silnika" do gier.

Niekwestionowani liderzy

Niekwestionowani liderzy

Według danych twórców Unity, iOS jest najspójniejszym systemem operacyjnym. 86 procent urządzeń wykorzystywanych do gier z Unity, wyposażonych w ten system, posiada wersję iOS 6.x. iOS 5 stanowi 10 procent urządzeń. Oznacza to, że 96 procent użytkowników sprzętu Apple’a korzysta z systemu, który nie jest starszy, niż jeden rok.

Z Androidem jest, niestety, dużo gorzej. Tylko 68 procent urządzeń posiada wersję 4.x. Android 2.3, wydany ponad dwa lata temu, z przestarzałymi API, wciąż gości na 27 procentach urządzeń. Dwa procent urządzeń posiada Androida Froyo, trzy procent Androida Honeycomb.

Większość gier z Unity dla iOS instalowanych jest na iPhone 4S (17,8) procent, na drugim miejscu znajduje się iPhone 5 (16,4 procent). Ogólnie iPhone stanowi 50,6 procent wszystkich urządzeń z iOS, na których są gry z Unity. iPad stanowi 34 procent (z czego 5,6 procent to iPad mini), zaś iPod touch to 16 procent.

Jeżeli chodzi o Androida, to sprzętowo dominuje Samsung. Ma on 54,7-procentowy udział na rynku. Dalej są Sony (8,6 procent), LG (6,6 procent), HTC (6,4 procent), Amazon (4,5 procent), Motorola (2,7 procent) i Google (2,7 procent).

Jednordzeniowe procesory są obecne na 27 procentach urządzeń, zarówno jeżeli chodzi o iOS-a, jak i Androida. Ćwierć badanych androidowych urządzeń wyposażonych jest w czterordzeniowe procesory.