Kompakt dla kreatywnych

Aparat Lumix DMC-LF1 firmy Panasonic, najnowsze urządzenie z oferowanej przez japońskiego producenta serii aparatów kompaktowych, jest propozycją dla miłośników fotografii, którym zależy na przyzwoitych parametrach jakości obrazu, funkcji edycji i cech konstrukcyjnych.

Aparat cechować się ma uniwersalnością za sprawą szerokiego kąta i zakresu zoomu, które sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach zdjęciowych. Jego inne atuty to 12,1-megapikselowy przetwornik MOS, czułość zapewniająca przyzwoite zdjęcia w słabym oświetleniu oraz szereg innych funkcji. Aparat Lumix DMC-LF1 zapewnia pełną kontrolę nad rejestrowaniem obrazu, a dzięki funkcjom Wi-Fi i NFC umożliwia natychmiastowe udostępnianie zdjęć i nagrań wideo.

Technologia optyczna firmy Panasonic umożliwiła zmieszczenie w korpusie aparatu Lumix DMC-LF1 — niewielkim i lekkim — obiektywu 28–200 mm. Jest to nowy obiektyw Leica DC Vario-Summicron F2,0, który ma zapewnić przyzwoitą jakość zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Duża ilość światła wpuszczanego przez obiektyw umożliwia stosowanie krótszych czasów otwarcia migawki, a przez to uzyskiwanie nieporuszonych zdjęć. Podobnie przysłona F2,0 ułatwia robienie zdjęć o przyzwoitym wyglądzie, z małą głębią ostrości i ciepłym tłem. Tak przynajmniej nas zapewnia Panasonic, co jeszcze warto zweryfikować testami

Nowy obiektyw Leica charakteryzuje się również przyzwoitymi parametrami zoomu. Zakres 28–200 mm oznacza 7,1-krotny zoom optyczny, który umożliwia robienie perfekcyjnych zdjęć w różnych sytuacjach. Niezależnie od tego, czy chodzi o panoramiczne ujęcia rozległych krajobrazów czy o dopracowane zdjęcia portretowe, aparat Lumix DMC-LF1 w każdych warunkach powinien zapewnić dobrą jakość obrazu.

Zastosowane w aparacie Lumix DMC-LF1 obiektyw Leica i 12,1-megapikselowy przetwornik MOS o dużej czułości zapewniają zakres dynamiczny od 80 do 12 800. Nawet w przypadku ujęć obejmujących mocno kontrastujące ze sobą fragmenty jasne i ciemne aparat Lumix DMC-LF1 umożliwia, jak nas zapewnia Panasonic, rejestrowanie klarownych zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Jakość i inne parametry obrazu dodatkowo podnosić ma procesor Venus Engine, w którym zastosowano najnowsze systemy redukcji szumów i wygładzania krawędzi firmy Panasonic. Mimo niewielkich rozmiarów aparat umożliwia również rejestrowanie nagrań wideo w rozdzielczości Full HD (1920×1080, 50i) w formatach AVCHD Progressive i MP4.

Komponowanie zdjęć ułatwia asystent, przy użyciu którego można wybrać schemat odpowiadający fotografowanym przedmiotom, taki jak reguła trójpodziału, linie ukośne, tunel, promieniowanie 1, promieniowanie 2 lub kształt „S”. Asystent umożliwia tym samym dopracowanie wyglądu zdjęcia i uzyskanie efektu perspektywy. Aparat zawiera nowy 0,2-calowy wizjer elektroniczny oraz 3-calowy wyświetlacz LCD, dzięki czemu użytkownik może dopasować sposób fotografowania do własnych preferencji. Natomiast pierścień sterujący umieszczony w dolnej części obudowy obiektywu ułatwia ręczne sterowanie przesłoną, czasem otwarcia migawki i zoomem, umożliwiając lepszą koncentrację na fotografowanym obiekcie i optymalne dobranie ustawień aparatu.

Ponadto użytkownik aparatu Lumix DMC-LF1 może nadawać swoim zdjęciom bardziej oryginalny charakter — zarówno przed, jak i po wyzwoleniu migawki. Tryby kontroli artystycznej i retuszu artystycznego zawierają 15 efektów-filtrów. 13 spośród tych efektów można także zastosować do zdjęć panoramicznych.

Dzięki połączeniu funkcji NFC i Wi-Fi aparat Lumix DMC-LF1 zapewnia niemałe możliwości w zakresie kontroli, łączności i udostępniania obrazów. Po wstępnym określeniu ustawień funkcja NFC umożliwia włączanie trybu Wi-Fi zwykłym naciśnięciem odpowiedniej opcji w smartfonie lub tablecie, bez konieczności czasochłonnego przebijania się przez menu i procedury konfiguracji. Zdjęcia i nagrania wideo można udostępniać między połączonymi urządzeniami. Aplikacja Panasonic Image App umożliwia stosowanie urządzenia przenośnego jako pilota oraz zdalne sterowanie wyświetlaniem, pracą zoomu, ustawianiem ostrości i wyzwalaniem migawki. Natomiast funkcja Easy Share ułatwia przesyłanie i udostępnianie ulubionych zdjęć i nagrań wideo w różnych serwisach społecznościowych.

Sebastian Drawert, kierownik ds. produktów Lumix i DSC w europejskim dziale marketingu produktów konsumenckich firmy Panasonic, powiedział: „Jesteśmy przekonani, że model Lumix DMC-LF1 otwiera przed miłośnikami aparatów kompaktowych nowy wymiar funkcjonalności i parametrów technicznych. Wyposażyliśmy ten pięknie zaprojektowany i niesamowicie przenośny aparat w szereg funkcji i elementów, w tym wysokiej klasy obiektyw Leica. Aparat Lumix DMC-LF1 daje pełną kontrolę nad robieniem zdjęć i nagrywaniem wideo, obejmującą komponowanie, rejestrowanie i edytowanie obrazu. Co więcej, swoje dzieła można błyskawicznie prezentować innym, korzystając z bogatych funkcji łączności dostępnych w modelu Lumix DMC-LF1″.

0
Źródło: Panasonic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.