Koniec problemów z iPhone’ami

Urządzenia mobilne firmy Apple mają mnóstwo zalet oraz co najmniej jedną wadę – przegrywanie plików do ich pamięci wewnętrznej (lub też odwrotnie) to dość skomplikowana sprawa. Karty pamięci do nich nie włożymy, standardowego czytnika też nie podłączymy. Dlatego warto zwrócić uwagę na ciekawe rozwiązanie zaproponowane przez Hamę.

Hama wymyśliła czytnik kart pamięci, który komunikuje się poprzez… WiFi. Nazywa się tak, żeby użytkownicy urządzeń firmy Apple nie mieli trudności ze zrozumieniem:

Wi-Fi Data Reader for Apple Devices

. I rzeczywiście o to właśnie chodzi – wygodne, bezprzewodowe przegrywanie zdjęć z kart typu SD (SDHC, SDXC), jak również podłączonych do czytnika kluczy USB.

Do komunikacji z urządzeniem, pracującym pod systemem iOS 5 lub nowszym, potrzebna jest darmowa aplikacja Wi-Fi Reader, dostępna w Apple Store.

Ale to nie jedyna ciekawa cecha tego czytnika. Dodatkowo może on bowiem pełnić funkcję… rutera. Wystarczy podłączyć go (poprzez wbudowany port Ethernet) do Sieci, aby móc skorzystać z bezprzewodowych połączeń z Internetem za jego pośrednictwem.

Wi-Fi Data Reader for Apple Devices

może obsłużyć w ten sposób równocześnie do pięciu urządzeń.

Dokładna cena nie jest jeszcze znana, ale można się spodziewać, że za czytnik Hamy trzeba będzie zapłacić około 350–400 zł .

0
Źródło: hama.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.