Lumix G6 z nowym procesorem Venus Engine

Firma Panasonic zaprezentowała dzisiaj swój najnowszy aparat fotograficzny typu DSLM (jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy) pod nazwą Lumix DMC-G6. Jest to najwyższy model w ofercie producenta – wysoką jakość zdjęć ma zapewniać przetwornik obrazu Live MOS o rozdzielczości 16,05 megapiksela, systemy redukcji szumów oraz układ autofokusa "Low Light AF", pozwalający fotografować nawet przy słabym oświetleniu.

Lumix DMC-G6, następca modelu DMC-G5, został zaprojektowany, jak zapewnia nas Panasonic, z myślą o użytkownikach oczekujących porządnej jakości obrazu, nawet przy pogorszonej widoczności. Aparat prezentuje możliwości urządzeń typu DSLM, dzięki najnowszemu przetwornikowi obrazu Live MOS o rozdzielczości 16,05 megapiksela oraz rozszerzonej czułości od ISO 160 do ISO 25 600 (ustawienie rozszerzone), dzięki czemu fotografowanie w miejscach o bardzo słabym oświetleniu, jak nas zapewnia Panasonic, nie musi oznaczać kompromisów w jakości zdjęć.

Nowoopracowany procesor obrazu Venus Engine zawiera zaawansowane systemy redukcji szumów – pozwalać to ma na eliminację dużych bloków szumu, które dotychczas były trudne do wykrycia, oraz ułatwiać uzyskiwanie wyraźnych zdjęć o wygładzonym wyglądzie, szczególnie w warunkach nocnych. Połączenie nowego przetwornika Live MOS i procesora Venus Engine umożliwia uzyskanie czułości na poziomie ISO 3200 (tryb automatyczny), a maksymalnie ISO 25 600 (tryb rozszerzony).

Spory wybór trybów AF — w tym wielopolowe ustawianie ostrości, rozpoznawanie twarzy i śledzenie AF — umożliwiać ma uchwycenie dowolnego obiektu i utrzymywanie jego ostrości nawet w ruchu. Ponadto, korzystając z dostępnego w aparacie Lumix DMC-G6 trybu szybkich zdjęć seryjnych — działającego z prędkością siedmiu klatek na sekundę (kl./s) w pełnej rozdzielczości — można seriami robić wyraźne zdjęcia nawet dynamicznych obiektów.

Ulepszenia jakości dostępne w aparacie Lumix DCM-G6 nie ograniczają się tylko do zdjęć. Długie czasy nagrywania, szybki dostęp do elementów sterujących, zaawansowany układ autofokusa oraz obiektywy Lumix G zaprojektowane do rejestrowania wideo powodują, że aparat Lumix DMC-G6 to ciekawa propozycja dla osób, którym zależy na łatwym nagrywaniu ładnych filmów.

Aparat wyposażono również w tryb wideo 24p, który umożliwia rejestrowanie i odtwarzanie ruchomych obrazów o wyglądzie przypominającym filmy. Parametry przetwornika i procesora Venus Engine umożliwiają nagrywanie filmów Full HD (1080, 50p) z dźwiękiem stereo, zapewniając ponoć minimalny poziom szumów. Aparat Lumix DMC-G6 udostępnia formaty wyjściowe AVCHD Progressive i MP4, a także szeroki wybór ustawień kompresji i zgodności.

Aparat Lumix DMC-G6 został wyposażony w wizjer OLED, który nie tylko jest jaśniejszy od tradycyjnego wizjera LCD, ale również szybciej wyświetla zdjęcia, zapewnia lepszą widoczność na zewnątrz w silnym oświetleniu słonecznym i wydłuża żywotność baterii dzięki mniejszemu zużyciu energii.

Mając do dyspozycji zarówno wizjer elektroniczny, jak i 3-calowy monitor o wysokiej rozdzielczości i swobodnie ustawianym kącie, można wybrać sposób komponowania zdjęć i filmów odpowiedni do danej sytuacji. Natomiast funkcje fotografowania dotykowego — w tym pełnokadrowe dotykowe ustawianie ostrości, dzięki któremu ostrość można ustawić na fotografowany obiekt lub na tło jednym dotknięciem monitora, nawet w przypadku korzystania z wizjera elektronicznego — zapewniają kontrolę potrzebną do komponowania i tworzenia zdjęć.

DMC-G6 oferuje również duży wybór scen i trybów kontroli artystycznej, które pozwolić mają na szybkie osiągnięcie pożądanego efektu. W przypadku zdjęć fotografujący ma do wyboru 23 propozycje scen, a filmów – 20. Natomiast tryb kontroli artystycznej oferuje 19 filtrów dla zdjęć i 16 dla filmów. Nowe efekty — m.in. nostalgia, światło słoneczne, pominięcie wybielania i fantazja — wzbogaciły dotychczasową ofertę, obejmującą filtry ekspresji, retro, wysokiej tonacji, sepii, wysokiej dynamiki, miękkiej ostrości, dynamicznej monochromii, impresjonizmu, koloru jednopunktowego, krosowania, niskiej tonacji, efektu zabawek, efektu gwiazdkowego i efektu miniatury.

Aparat Lumix DMC-G6 zawiera także wbudowane funkcje łączności Wi-Fi i NFC, wprowadzone do serii Lumix G wraz z modelem Lumix DMC-GF6, które umożliwiają łatwe udostępnianie zdjęć. Po pierwszej konfiguracji można z aparatem łączyć tablety i smartfony uruchomieniem odpowiedniej opcji jednym dotknięciem, bez potrzeby każdorazowego wprowadzania danych autoryzacyjnych.

0
Źródło: Panasonic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.