Motorola RAZR HD to jeden z ostatnich smartfonów Motoroli. Ma ekran HD o przekątnej 4,7'.

Motorola w końcu stworzy własnego Nexusa?

Producent twierdzi, że smartfon będzie się dało obsłużyć jedną ręką oraz że będzie działał pod kontrolą "czystego" Androida.

No to masz problem. Wszystkie nowe smartfony mają ekrany w okolicach 5 cali, nie wspominając już o nowej serii Samsunga – Galaxy Mega – których ekrany przekraczają 6 cali. Pierwszym tego typu urządzeniem jest HTC First wyposażony w 2-rdzeniowy procesor Snapdragon 400, 1 GB pamięci RAM, z preinstalowanym Facebook Home, który działa właśnie na „czystym” Androidzie. Urządzenie jest dosyć wydajne i ma ekran HD o przekątnej 4,3″.

Motorola RAZR HD to jeden z ostatnich smartfonów Motoroli. Ma ekran HD o przekątnej 4,7'.
Motorola RAZR HD to jeden z ostatnich smartfonów Motoroli. Ma ekran HD o przekątnej 4,7″.

Kolejnym smartfonem, który będzie rozsądnych rozmiarów może być Motorola. Jak donosi portal

PC Mag

producent pracuje nad urządzeniem pracującym pod kontrolą Androida bez żadnych nakładek i modyfikacji. Ma być on mniejszy od gigantycznych urządzeń ostatniej generacji, ale jego specyfikacja ma być daleka od low-endowej.

Jak tłumaczy Jim Wicks, szef designu Motoroli „Część klientów szuka dużych ekranów, ale są też ludzie, którzy wciąż potrzebują czegoś mniejszych rozmiarów”. Ponadto pan Wicks wspomina o bloatware instalowanym na wielu telefonach dodając, że nowa Motorola będzie tak daleko od tego typu aplikacji, jak to tylko możliwe.

Innymi słowy – wszystko wskazuje na to, że Motorola tworzy kolejny smartfon z rodziny Nexus. Póki co nikt jednak tak go nie nazywa, być może ze względu na to że sama Motorola od niedawna należy właśnie do Google. Nie wiadomo też kiedy urządzenie oficjalnie zadebiutuje.