Nastolatki znudzone Facebookiem

Według badań przeprowadzonych przez Pipera Jaffraya na grupie 5000 młodych osób, Facebook uznawany jest za "najważniejsze miejsce w sieci" przez 10% mniej ankietowanych, niż w zeszłym roku.

Młodzież traci zainteresowanie nie tylko Facebookiem – „dostało” się też takim serwisom jak Twitter, YouTube, Google+, Flickr i Tumblr.

Jedynym dużym serwisem, który zdołał utrzymać swoją popularność w grupie badanych nastolatków jest Pinterest. Wyniki badań sugerują globalny trend odwracania się od tradycyjnych mediów społecznościowych wśród młodych ludzi. Z czego zatem korzysta młodzież? Pięć najpopularniejszych nazw, które padły podczas badania to: Wanelo, Vine, Snapchat, Kik i… nieśmiertelny 4chan.

Usługi te mają jednak niewiele wspólnego z tradycyjnym modelem serwisu społecznościowego. Snapchat i Kik to komunikatory mobilne, 4chan to anonimowe forum obrazkowe, Wanelo można opisać w skrócie jako miejsce do robienia zakupów w sieci, a Vine to serwis, w którym w prosty sposób można udostępnić film nagrany komórką.

Serwisy, których popularności nie badano w ubiegłym roku, to między innymi Reddit i Instagram – oba cieszą się rosnącą popularnością wśród młodych.

Czy to początek globalnego trendu? Ciężko powiedzieć, jednak pewnym jest to, że w Sieci, która zmienia się na naszych oczach nic nie trwa wiecznie. Kto wie, może za rok, dwa Facebook będzie tak samo wymarłym miejscem jak obecny Myspace…

0
Źródło: buzzfeed.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.