Podłącz smartfona do lornetki

Snapzoom to uniwersalna głowica pozwalająca podłączyć niemal dowolnego smartfona do niemal dowolnej lornetki, a dzięki temu – ogromnie wydłużyć realną ogniskową obiektywu od wbudowanego w telefon aparatu. Na razie to tylko pomysł na Kickstarterze, ale już widać, że prawie na pewno zostanie zrealizowany.

Co mi się w tym projekcie podoba najbardziej? Jego uniwersalność. To nie jest kolejny gadżet do iPhone’a tylko produkt, którego użyjemy z niemal każdym smarftonem i pewnie też z niemal każdą lornetką. A efekty – sądząc po przykładowych zdjęciach – mogą być naprawdę imponujące. Oczywiście uzyskany „zoom optyczny” zależy od lornetki, do której podłączymy smartfona, niemniej uzyskanie krotności rzędu 10x czy 20x nie powinno być żadnym problemem.

Z drugiej strony jest to nie tylko zwiększenie możliwości naszego telefonu, ale także lornetki. Nagle zmienia się ona w coś w rodzaju profesjonalnego zestawu do digiscopingu, z funkcją zapisu zdjęć i filmów oraz dużym ekranem, na który może spoglądać równocześnie więcej osób.

Na pomysł wpadli

Daniel Fujikake i Mac Nguyen z firmy HI Resolution Enterprise (siedziba w słonecznym Honolulu). W chwili pisania tej informacji zebrali już niemal 35 000 dolarów (z potrzebnych 55 000 dolarów), przy czym zajęło im to raptem 1 dzień. Do końca akcji pozostało tych dni jeszcze 30, więc chyba im się powiedzie, nie sądzicie?

A tak wygląda film, na którym obaj panowie przedstawiają swój projekt: nie tylko mówią o nim, ale też pokazują jego działanie w praktyce. Jak dla nas: bomba pomysł, szkoda tylko, że cena (ok. 75 dolarów) może się okazać nieco zbyt wysoka.

________

0
Źródło: Kickstarter.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.