Wydrukuj sobie słuchawki

Założenie było takie, że te słuchawki każdy może zrobić samemu, wykorzystując do tego powszechnie dostępne materiały. A jeśli o dostępie mowa – przyda się także jakaś drukarka 3D.

Wszystko, czego potrzebujemy, to kilka kawałków drutu, kawałek taśmy/sznurówki i dwa magnesy. Do tego wszystkiego przyda się jeszcze lutownica (w niedalekiej przeszłości powszechny element wyposażenia domowych majsterkowiczów) i drukarka 3D (w niedalekiej przyszłości powszechny element wyposażenia domowych majsterkowiczów).

Największą trudnością było podobno zaprojektowanie głośników – wymyślenie skutecznego mocowania magnesów oraz przygotowanie cieniutkiego wgłębienia na kabel miedziany. Mi jednak bardziej zaimponowała konsekwencja projektanta, czyli takie absolutne „jak wszystko, to wszystko”. Jeśli wszystko przygotowujemy sami, to dotyczy to nawet takiego taniego i powszechnie dostępnego drobiazgu, jak wtyczka typu Jack. Ona też została wydrukowana, a następnie częściowo owinięta metalowym drutem.

Komplet plików SLT

potrzebnych do samodzielnego wydrukowania słuchawek możemy pobrać z tej strony.

Jakość dźwięku przenoszonego przez te słuchawki jest zaskakująco dobra, o czym możemy się przekonać, oglądając poniższy film. Ale pamiętajcie, że nie tylko dźwięk jest ważny. Niezwykły wygląd, całkowita niezależność i przepotężny ładunek oryginalności są co najmniej równie istotne.

0
Źródło: karich.cl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.