WD ułatwia tworzenie kopii zapasowych – również z Dropboxa!

WD SmartWare Pro to oprogramowanie, które umożliwi tworzenie kopii zapasowych plików na dowolnym dysku zewnętrznym USB lub "w chmurze"- przy pomocy własnego konta w usłudze Dropbox. Dodatkowo, w przypadku skasowania pliku, jego utraty lub konieczności sięgnięcia do poprzedniej wersji, WD SmartWare Pro ułatwi odzyskanie i przywrócenie wcześniej skopiowanych danych.

WD SmartWare Pro ma być prosty w obsłudze – interfejs ma umożliwiać jego instalację kilkoma prostymi kliknięciami. Po uruchomieniu programu i podłączeniu dysków, aplikacja prezentuje pliki i katalogi użytkownika w centrum sterowania, z poziomu którego można zarządzać wieloma dyskami zewnętrznymi, a także kontem Dropbox. Program jest kompatybilny nie tylko z produktami WD, takimi jak przenośne dyski My Passport

czy WD Elements, ale także z pamięciami zewnętrznymi innych producentów. Dodatkowo WD SmartWare Pro bezproblemowo działa z dyskami sieciowymi WD, np z My Book Live.

Aplikacja ta ma dwie funkcje, umożliwiające użytkownikom stworzenie własnego modelu tworzenia kopii zapasowej. „Backup automatyczny” to funkcja, przy pomocy której kopie wykonywane są w sposób ciągły i automatyczny, a cały proces odbywa się w tle – za każdym razem gdy plik jest dodawany lub zmieniany, natychmiast jest tworzona jego kopia na dysku zewnętrznym. Druga opcja, czyli „Backup planowany” umożliwia stworzenie własnego harmonogramu ochrony danych, łącznie z podaniem godziny, dnia, miesiąca wykonywania backupu na dysku czy w chmurze. Przy pomocy WD SmartWare Pro można także kopiować na dysk zewnętrzny pliki zlokalizowane na Dropboxie.

Gdy użytkownik przypadkowo skasuje ważny plik lub będzie potrzebował skorzystać z poprzedniej wersji jakiegoś dokumentu, aplikacja pomoże mu odzyskać plik w kilka sekund przy pomocy prostego „interfejsu przywracania” – program można tak skonfigurować, aby zapisywał nawet do 25 poprzednich wersji dokumentu. Użytkownicy sami decydują, czy chcą odzyskać wszystkie skopiowane pliki czy tylko niektóre z nich. „Liczba cyfrowych plików rośnie w geometrycznym tempie a naszym celem jest dostarczenie prostego i kompleksowego sposobu na zapewnienie im bezpieczeństwa,” zapewnia Jody Bradshaw, dyrektor działu pamięci masowych WD i dodaje: „WD SmartWare Pro nie tylko doskonale realizuje założenia bezpiecznego backupu dla ważnych dla nas zdjęć, filmów, muzyki i innych plików, ale w końcowym rozrachunku ułatwia chronić nasze najcenniejsze wspomnienia.”

WD SmartWare Pro jest obecnie dostępny w darmowej 30-dniowej wersji próbnej w sklepie internetowym www.wdstore.com. Po tym okresie, promocyjna cena standardowej licencji, dla 3 komputerów wynosi 19.95 euro (ok. 80 zł), a licencji premium (dla 10 stanowisk) – 39.95 euro (ok 160 zł). Po okresie promocyjnym sugerowana cena rynkowa wynosić będzie 29.95 euro (ok. 120 zł) za licencję standardową oraz 49.95 euro (200 zł) za wersję premium.

0
Źródło: WD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.