„Najlepsze nie oznacza najliczniejsze”

W niektórych krajach Android ma już 90 procent mobilnego rynku. Czy Apple się tym przejmuje? Może i tak, ale z cała pewnością nie daje tego po sobie poznać.
Androidów jest więcej, ale Apple 'i tak jest lepszy'

Androidów jest więcej, ale Apple „i tak jest lepszy”

Czy się temu przyglądam? Oczywiście, nie chowam głowy w piasek. Ale dla nas zwycięstwo nie oznacza dominacji — twierdzi Tim Cook, zapytany o rosnące udziały Androida na rynku. Uważa on, że jakość jest ważniejsza od ilości.

Wiele osób uważa, że robimy najlepsze komputery. Ale nie robimy ich najwięcej. Stworzyliśmy najlepszy odtwarzacz muzycznych i w końcu mieliśmy większość rynku, ale nie na początku. Robimy najlepszy telefon, ale nie mamy większości rynku — argumentuje Cook.

Dodał też, że wszystko zależy od punktu widzenia. Według danych NetApp, które zacytował, 59 procent światowego ruchu internetowego z mobilnych urządzeń pochodzi od tych z systemem iOS. Dodał też, że transakcji handlowych zawieranych za pomocą iPada jest dwukrotnie więcej niż na wszystkich urządzeniach z Androidem, w tym również za pomocą smartfonów z tych systemem.

Jak myślicie, Cook zręcznie unika odpowiedzi na pytanie, czy faktycznie nie obawia się swoich androidowych konkurentów?

0
Źródło: AllThingsD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.