Asus prezentuje 31-calowy monitor o rozdzielczości 4K

Osoby zajmujące się grafiką i obróbką wideo mogą zacząć dopisywać kolejny przedmiot do listy komponentów rozbudowy komputera.

Asus PQ321 to nowy monitor, który od wielu innych różni się przede wszystkim rozdzielczością. Matryca tego urządzenia ma 4K, czyli 3840×2160 pikseli. Przekątna ekranu jest równie imponująca – wynosi 31,5″. Ponadto wyświetlacz jest stworzony w technologii IGZO, dzięki czemu może być on znacznie cieńszy i bardziej energooszczędny od klasycznych, LED-owych odpowiedników. Wg zapowiedzi Asusa, 31,5″ model ma być najcieńszym na rynku urządzeniem UHD – grubość 35 mm.

Dane techniczne modelu PQ321 to 10-bitowa głębia kolorów, jasność na poziomie 350 cd/m2 oraz kąty widzenia – 176°. Monitor wyposażony jest w głośniki 2W, gniazdo HDMI oraz DisplayPort i ma regulowaną wysokość oraz pochylenie ekranu. Jeżeli chodzi o gęstość pikseli, poprawa w porównaniu do 23-calowego ekranu Full HD powinna być zauważalna. Monitory o tej rozdzielczości mają ok. 95 PPI (pikseli/cal), podczas gdy nowy Asus w wersji 31,5″ będzie miał 140 PPI.

Ponadto już za tydzień Asus ma zapowiedzieć kolejny ekran o przekątnej 39″. Premiera będzie miała miejsce na zbliżających się targach Computex 2013. Cena oraz data premiery nie są jeszcze znane.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.