Kupujący samochody, motocykle, elektronikę najbardziej narażeni na oszustwo Escrow

Czy wiesz, że w czerwcu będzie roiło się od oszustów?

Scam typu Escrow bardziej niebezpieczny w czerwcu.

Kupujący samochody, motocykle, elektronikę najbardziej narażeni na oszustwo Escrow

Kupujący samochody, motocykle, elektronikę najbardziej narażeni na oszustwo Escrow

Marken Systemy Antywirusowe oficjalny dystrybutor marki Bitdefender w Polsce informuje – Liczba i skala oszustw Escrow ma wzrosnąć w czerwcu, według Bitdefender, dostawcy rozwiązań antywirusowych.

Escrow Service to instytucja, która zabezpiecza transakcję handlowe pomiędzy sprzedającym a kupującym (polskim odpowiednikiem przypominającym tą instytucję jest PayU). Jest pośrednikiem finansowym, pieniądze są wpłacone na konto firmy Escrow i przekazane dopiero po dostarczeniu towaru za co pobierają prowizję.

Analiza firmy w ciągu ostatnich 10 miesięcy pokazuje, że oszuści włożyli więcej energii w tworzenie fałszywych stron internetowych Escrow na początku lata. Więcej niż 16,8 procent oszustw Escrow w roku, powstało w czerwcu.

Podobny skok odnotowano w lutym tego roku, z liczbą 17 procent zarejestrowanych oszustw Escrow. Po okresie stałego spadku od lipca do października, liczba fałszywych firm depozytowych zacznie rosnąć przed świętami, zwłaszcza w grudniu.

Samochody, motocykle i elektronika są na szczycie listy elementów, które oszuści wykorzystują najbardziej aby zwieść kupujących online w podziemia oszustw Escrow, mówi Bitdefender na podstawie przebadania ponad 2000 fałszywych stron internetowych Escrow.

Oszuści zwykle udają sprzedawców na autentycznych witrynach aukcyjnych, a następnie kierują nabywców do fałszywych usług Escrow, które kontrolują. Oszuści pobierają pieniądze i nigdy nie dostarczają towaru. Oszuści mogą być bardzo przekonujący – dlatego właśnie mogą zarabiać pieniądze”

, powiedział szef Strategii Bezpieczeństwo Bitdefender Catalin Cosoi.

„W łożyli oni wiele wysiłku aby wyglądać na zaufanych sprzedawców, nawet do tego stopnia, że ostrzegają swoje potencjalne cele, aby chronić się przed oszustwami dot. kart kredytowych. Typowy sposób to uspokojenie ofiary, że nigdy nie wymagają danych bankowych – a to faktycznie nie ma znaczenia dla oszustwa Escrow „

.

Oto

lista 5 przedmiotów, najczęściej oferowanych przez oszustów:

  1. Samochody
  2. Motocykle
  3. Elektronika
  4. Wartościowe przedmioty
  5. Rowery

Przed dokonaniem jakichkolwiek płatności online i korzystania z usługi Escrow, aby „zabezpieczyć” transakcję, sprawdzić informacje na temat rejestracji domen i hostingu aktywność online. W przeciwieństwie do prawdziwych stron, ponad 90 procent fałszywych witryn Escrow jest zarejestrowanych tylko na rok, i używać adresów e-mail, takich jak [email protected] aby pozostać anonimowymi.

Innym znakiem jest to, że prawdziwe strony internetowe Escrow używają bezpiecznych połączeń serwera (SSL) w celu ochrony klientów, więc w adresie przeglądarki powinien pojawić się „https://”. Fałszywe strony mogą nawet „pożyczyć” sobie logo SSL usług weryfikacyjnych, takich jak Verisign, więc użytkownicy powinni sprawdzić, czy strona jest wymienione przez firmę uwierzytelniania.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News