Domowa bieżnia przyszłości

Nic nie zastąpi biegania w pięknych okolicznościach przyrody, ale w centrach miast jogging uprawia się z nikłą przyjemnością. Wąskie chodniki, tłumy przechodniów, hałas i spaliny samochodowe. Z kolei bieganie po tradycyjnej bieżni zwyczajnie nudzi się po paru minutach. Ale gdyby dodać odrobinę nowszej technologii...
Projektant Il-Seop Yoon zaprezentował interesujący koncept, który przeniósłby tradycyjny model bieżni na zdecydowanie wyższy poziom.

Z przodu bieżni znajdowałby się dużej wielkości ekran, na którym w zależności od nastroju wyświetlałyby się ulubione trasy – czy to ścieżki leśne, czy symulacje prawdziwych tras z innych regionów świata. Trzymając w dłoni specjalny kontroler można by także swobodnie posługiwać się całym interfejsem. Twórca tej idei dodaje, że bieganie najlepsze efekty przynosi w rywalizacji, dlatego bieżnia byłaby także zintegrowana z naszym smartfonem i umożliwiałaby tryb multiplayer. Wtedy na trasie widzielibyśmy naszych znajomych, przez co mielibyśmy większą motywację do poprawy własnych wyników. Nic nie stałoby także na przeszkodzie, by sport połączyć z rozrywką przykładowo „grając” na niej w chociażby Temple Run….


Niestety jak na razie jest to tylko projekt, ale kto wie? Może twórca znajdzie producenta zainteresowanego współpracą.

0
Źródło: Yankodesign.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.