Druga edycja konferencji Quality Excites

Na konferencji, w czasie warsztatów i wykładów, będzie mowa o komunikacji w zespole, automatyzacji testów, użyteczności, wydajności, a także i bezpieczeństwie systemów informatycznych. Konferencja Quality Excites rozpocznie się w sobotę, 25 maja, o godzinie 9.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej oraz gliwickim Technoparku. Rejestracja na konferencję trwa do 15 maja 2013 r.
Quality Excites

Quality Excites

Wykładowcy tegorocznej konferencji to praktycy zawodowo związani z zagadnieniem Quality Assurance.

„Od lat próbuje definiować się jakość w IT, ale czy któraś z definicji jest jedyna i słuszna? Jeżeli wyobrazimy sobie budowę domu bez kompletnej specyfikacji, dodamy szybko zmieniające się wymagania biznesowe oraz wymagającego klienta, to mamy obraz rzeczywistości, z jaką trzeba się mierzyć w projektach IT. Tworzenie oprogramowania nie jest łatwe. Tworzenie aplikacji wysokiej jakości to nie lada wyzwanie. Ale czy wysoka jakość w projekcie, którego nie możemy skończyć, komuś się przyda? Wolałbym, aby projekty były kończone na czas, a dostarczane oprogramowanie to było TO oprogramowanie”– powiedział Daniel Dec, szef działu Quality Assurance w Future Processing.

W programie konferencji znajduje się sześć warsztatów: „JMeter – techniki zaawansowane”, „Współczesne metodyki tworzenia oprogramowania”, „Kompletne środowisko testowe z zastosowaniem symulacji urządzeń zewnętrznych”, „Robotium przybywa z pomocą – czyli jak testować automatycznie aplikacje androidowe”, „Projektowanie produktów interaktywnych” oraz „Fosa czy krawiec – czego potrzebuje Twój zamek? Jak zrozumieć się w projekcie”.

Oprócz tego uczestnicy będą mogli nabyć wiedzę dotyczącą projektowania produktów interaktywnych, automatycznego testowania aplikacji na system Android oraz komunikacji w projekcie. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez grupy eksperckie z Future Processing – Automation, Performance, UX, Mobile, DEV.

Podczas wykładów prelegenci z Future Processing: Krzysztof Kośny, Bartosz Szulc, Adrian Michalczyk i Piotr Podskarbi opowiedzą m.in. o zapewnianiu jakości aplikacji mobilnych, testowaniu aplikacji, bezpieczeństwie danych czy budowie i utrzymaniu zautomatyzowanego środowiska testowego aplikacji Silverlight.

Wśród prelegentów będzie można spotkać m.in. Wiktora Żołnowskiego, blogera, twórcę pierwszego w Polsce bloga o jakości oprogramowania, który rok temu także wystąpił na Quality Excites, Szymona Homę, Rafała Stasiaka, Artura Chrapowickiego, Monikę Januszek i Jacka Okrojka.

Konferencja Quality Excites jest skierowana do osób biorących aktywny udział w procesie tworzenia oprogramowania i przywiązujących dużą wagę do jego jakości. Organizatorzy konferencji to zaangażowani pasjonaci, którym zależy na wymianie wiedzy i promowaniu tematu jakości wytwarzanego oprogramowania.

Strona konferencji: http://qualityexcites.pl/ Partnerami konferencji Quality Excites są: Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, Chip, Core Magazin, testuj.pl, testerzy.pl, Helion, Politechnika Śląska, Technopark w Gliwicach oraz GeoAdvert.

0
Źródło: Future Processing
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.