Jak Google Glass, tylko lepsze!

Okulary 3D Epson Moverio BT-100 stały się poligonem doświadczalnym dla nowej koncepcji APX Labs. Zobaczcie w jaki sposób amerykańscy inżynierowie chcą rozwinąć interaktywną funkcję rozszerzonej rzeczywistości.

Osią całego pomysłu jest takie dostosowanie urządzenia, by możliwe stało się korzystanie z niego bez zewnętrznych paneli dotykowych. Google Glass będzie kontrolowane głosem, a więc metodą należącą do mało komfortowych i mało dokładnych.

APX Labs

chce natomiast zastosować w okularach interfejs wykorzystujący ruchy naszych gałek ocznych.

Podobnie jak w przypadku Nokia City Lens tak i w tym przypadku na różnych obiektach i w różnych miejscach pojawiałyby się maleńkie punkty, zwane Northstars, które umożliwiałyby dostęp do szczegółowych informacji. Po zatrzymaniu wzroku na takim punkcie rozwinęłoby się dodatkowe menu, z którego moglibyśmy wybrać interesujące nas opcje. Działanie technologii najlepiej zobrazuje poniższy materiał wideo.

APX Labs chciałoby w taki sposób rozwinąć swoją ideę, by umożliwić programistom, firmom i użytkownikom tworzenie własnych treści do udostępniania na platformie. Z pewnością muszą także popracować nad samym designem okularów, które w porównaniu do Google Glass wyglądają zbyt „ciężko” i mało elegancko.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.