Kinect z Xboxa One a twoja prywatność

Microsoft ma pozwolić ci zdecydować, czy chcesz być inwigilowany.

Kinect dla Xboxa One

Kinect dla Xboxa One

Microsoft stara się reagować na krytykę w związku z wymogiem podłączenia Kinecta do konsoli Xbox One. Jak twierdzi, urządzenie będzie można w prosty sposób skonfigurować pod kątem ochrony prywatności. Na dodatek Microsoft zapewnił, że opublikuje dokładne informacje na temat tego, jak dane rejestrowane przez Kinecta są przechowywane, wykorzystywane i udostępniane przez firmę.

Wiemy, że nasi klienci chcą i spodziewają się skutecznych mechanizmów ochrony prywatności w naszych produktach, urządzeniach i usługach, spodziewają się też, że będziemy z tymi danymi postępować odpowiedzialnie. Microsoft ma dziesięcioletnie doświadczenie w traktowaniu ochrony prywatności jako największy priorytet. Kinect dla Xboxa 360 został zaprojektowany z myślą o ochronie prywatności, w nowym Kinekcie to się nie zmieni. Wkrótce ogłosimy więcej informacji na ten temat — czytamy w oświadczeniu Microsoftu.

Przy okazji, Microsoft zapewnił, że konsolę, wraz z Kinectem, można całkowicie wyłączyć bez konieczności wyjmowania wtyczki z gniazdka, co przeczy niektórym plotkom krążącym po Internecie.