Kolejny Nexus od HTC pojawi się już za miesiąc!

W teorii nic się nie zmieni – w ofercie Google będzie wciąż dostępny tylko jeden Nexus – oznaczony numerem 4 i produkowany przez LG.

Jednak podczas ostatniej konferencji Google I/O producent zapowiedział nowego „Nexusa” – Samsunga Galaxy S4. Telefon pojawi się w wersji z zainstalowanym standardowym Androidem, odblokowanym bootloaderem, bez nakładki TouchWiz i dodatków Samsunga.

Teraz HTC oficjalnie potwierdza, że model One pojawi się w takiej samej odmianie. Urządzenie będzie dostępne przez Google Play w cenie 599 dolarów (Galaxy S4 będzie kosztował $649). One od Google będzie miał 32 GB wbudowanej pamięci i w teorii nie będzie się różnił niczym – prócz oprogramowania – od zwykłej odmiany One.

Jednak jak donosi Android Police, nowa wersja One nie będzie miała wszystkich funkcji znanych z oryginalnej wersji. Zabraknie m.in. IR Blaster (pilot), funkcji z HTC Camera – Zoe oraz dodatku Beats Audio. Pomimo tego wg zapewnień HTC – jakość zdjęć z obu telefonów będzie porównywalna.

Sprzedaż Samsunga Galaxy S4 oraz HTC One w wersji „Nexus” ruszy 26 czerwca. Urządzenia będą dostępne przez sklep Google Play… niedostępny w Polsce.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.