Lumia 925 podnosi poprzeczkę w dziedzinie fotografii

Ale to nie jedyna mocna strona tego smartfonu!

Firma Nokia zaprezentowała dziś smartfon Nokia Lumia 925 — nowe wcielenie swojego sztandarowego modelu Nokia Lumia 920. Nokia Lumia 925 wyróżnia się metalową konstrukcją, innowacjami ulepszonego aparatu PureView oraz nowymi funkcjami. Dodatkowo model został wzbogacony o nowe aplikacje zewnętrzne, które będą również dostępne w pozostałych smartfonach z serii Nokia Lumia.

Zdjęcia i nagrania wideo zrobione nowym modelem charakteryzują się większą ostrością i dokładnością niż u poprzednika. Nokia Lumia 925 zawiera zaawansowaną technologię obiektywów oraz oprogramowanie nowej generacji. W najnowszym smartfonie wprowadzono także nowy tryb Nokia Smart Camera. W ramach aktualizacji będzie on też dostępny we wszystkich kompatybilnych smartfonach Lumia z systemem Windows Phone 8. W trybie Nokia Smart Camera można łatwo zrobić dziesięć zdjęć jednocześnie, a następnie edytować je przy użyciu takich opcji, jak Best Shot, Action Shot i Motion Focus, co pozwoli na uzyskanie jak najlepszego ujęcia.

Firma Nokia poinformowała również o udostępnieniu w smartfonach Nokia Lumia aplikacji Hipstamatic, dzięki której użytkownicy będą mogli udostępniać zdjęcia w wysokiej jakości w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Foursquare i Instagram.

„Od zawsze koncentrujemy się na innowacji”:— powiedziała Jo Harlow executive vice president w Nokia Smart Devices. „Będziemy wzbogacać ofertę Nokia Lumia o kolejne rozwiązania zwiększające wartość smartfonów dla użytkowników. Dotyczy to zarówno dotychczasowych, jak i najnowszych modeli, takich jak Nokia Lumia 925″.

Nokia Lumia 925 to pierwszy model z rodziny Nokia Lumia z obudową zawierającą elementy metalowe — ten właśnie materiał otacza cienkie, zwężane krawędzie telefonu i zwiększa jego wytrzymałość. Poliwęglanowa obudowa tylna ma kolor biały, szary lub czarny. Z tyłu telefonu można łatwo zamocować obudowę do ładowania bezprzewodowego, aby skorzystać z szerokiej oferty akcesoriów firmy Nokia oferujących tę funkcję. Obudowy są dostępne osobno, w kolorze białym, czarnym, żółtym i czerwonym.

Smartfonowi Nokia Lumia 925 towarzyszy obszerny katalog usług firmy Nokia, takich jak zintegrowany zestaw usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych Here, a także Nokia Muzyka umożliwiająca strumieniowe słuchanie muzyki bez opłat i bez ograniczeń.

Terry Myerson, corporate vice president z Microsoft Windows Phone Division mówi: „Razem z firmą Nokia, kontynuujemy zmienianie podejścia ludzi do aparatów fotograficznych w smartfonach. Praca, która została wykonana przez firmę Nokia przy tworzeniu modelu Nokia Lumia 925, rozszerza możliwości fotograficzne smartfonów z serii Nokia Lumia”

Nokia Lumia 925

System operacyjny

Windows Phone 8

Usługi map i lokalizacji HERE

Bezpłatne usługi Here Maps i Here Drive+;

Wyświetlacz

4,5″ AMOLED WXGA (1280×768), pokryty wyprofilowanym 2.25 D Gorilla 2 Glass, ClearBlack, Tryb Wysokiej Jasności, czytelność w świetle słonecznym, wysoka czułość na dotyk podczas obsługi w rękawiczkach i paznokciami

Bateria

Bateria o pojemności 2000 mAh, ładowanie bezprzewodowe przy użyciu dodatkowej obudowy

Procesor

Dwurdzeniowy Snapdragon S4 1,5 GHz

Główny aparat fotograficzny

PureView 8,7 MP z Optyczną Stabilizacją Obrazu, automatycznym ustawianiem ostrości, podwójną lampą LED o wysokiej mocy i krótkim błysku, zaawansowaną technologią obiektywu, nagrywaniem wideo HD o jakości 1080p przy 30 klatkach/s z Optyczną Stabilizacją Obrazu. Zawiera tryb Nokia Smart Camera.

Aparat przedni

Szerokokątny, 1,2 MP

Pamięć

Pamięć RAM 1 GB, wewnętrzna pamięć użytkownika 16 GB, pamięć masowa w chmurze SkyDrive 7 GB