Luna Beta 2, Linux z wypieszczonym interfejsem

Elementary OS Luna to pierwsza dystrybucja Linuksa, w przypadku której twórcy kładą ogromny nacisk przede wszystkim na dopracowany interfejs.

Pierwszy raz pisaliśmy o tym systemie

w listopadzie

zeszłego roku, kiedy pojawiła się pierwsza beta Luny. Od tego czasu minęło już wiele miesięcy i w końcu jest druga Beta nowego Elementary OS. W tym czasie twórcy otrzymali mnóstwo pozytywnych opinii i wprowadzili ponad 300 poprawek.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie tłumaczeń, dzięki ogromnej liczbie osób biorących udział w projekcie. Pojawiła się też obsługa wielu monitorów. Jak można przeczytać w

oficjalnym wpisie

, wprowadzono też dużo zmian w interfejsie. Dopracowano czcionki oraz wiele drobnych detali, jak np. przełączniki widoczne poniżej.

Przy okazji zaktualizowano wiele kluczowych aplikacji, jak np. Shotwell do obróbki zdjęć, Midori – przeglądarka internetowa, Music – odtwarzacz dźwięków, Geary – klient poczty oraz Terminal. Nową wersję systemu można pobrać

z oficjalnej strony

bezpośrednio z serwerów lub przez klienta sieci Torrent. Kiedy oficjalna wersja stabilna? Tego nie wiadomo, programiści nieustannie pracują i twierdzą, że udostępnią ją „gdy wszystko będzie gotowe”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.