Najważniejszy błąd w Ubuntu usunięty!

Przez dziewięć lat firma Canonical nie była w stanie usunąć usterki numer jeden zgłoszonej przez użytkowników. Dziś, po tak długim czasie, w końcu oznaczono ją jako "załatana".
Twórcy Ubuntu, jednej z najlepszych dystrybucji linuksowych, doceniają wkład Androida

Twórcy Ubuntu, jednej z najlepszych dystrybucji linuksowych, doceniają wkład Androida

Omawiany błąd zmienił stan z „usterka” na „załatane”. A owa usterka to… „Microsoft ma większość rynku”. Mark Shuttleworth, szef Canonical, oświadczył, że zawdzięczamy to najpopularniejszej dystrybucji Linuxa, którą jest Android.

Android nie jest ani moją, ani być może i twoją ulubioną dystrybucją Linuxa. Ale jest, bez wątpienia, otwartą platformą, która ma do zaoferowania ekonomiczne i praktyczne korzyści dla użytkowników i całego przemysłu. Mamy więc konkurencję i dobrego reprezentanta otwartego oprogramowania na rynku elektroniki użytkowej. Odegraliśmy niewielką rolę w tej zmianie, ale uważam, że to ważne, byśmy ją dostrzegli. Z punktu widzenia naszego interesu, usterka została załatana — czytamy w oświadczeniu Shuttlewortha.

Canonical zamierza wkrótce wprowadzić na rynek Ubuntu w wersji dedykowanej smartfonom i tabletom (system w wersji rozwojowej jest dostępny do testów). Szef firmy nie ma też żadnych zatargów z Microsoftem. Chwalił system Windows 8, a także jest zafascynowany platformą Windows Azure, „prowadzoną przez znakomity i kompetentny zespół IAAS, który dba o oto, by na Azure działały wszystkie podsystemy, w tym dystrybucje linuxowe, takie jak Ubuntu, z którym praca to prawdziwa przyjemność”.

0
Źródło: canonical
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.