Narzekasz na Windows 8? Te myszki są dla Ciebie

Microsoft właśnie pochwalił się, że w najbliższym czasie do sklepów trafią dwa nowe modele myszy komputerowych, zaprojektowanych specjalnie z myślą o użytkownikach Windowsa 8.

Dlaczego specjalnie? Po raz pierwszy gigant z Redmond wprowadzi na rynek myszki z… przyciskiem Start. Dwa modele nazywają się: Sculpt Mobile Mouse i Sculpt Comfort Mouse.

Jak zapewne zdążyliście sprawdzić w słownikach, pierwszy gryzoń dedykowany jest dla komputerów przenośnych – Sculpt Mobile oferuje użytkownikom podstawową funkcjonalność, czyli: przycisk Start i rolkę do przewijania – nie za wiele, z drugiej strony jednak, to myszka do laptopa – ważne, że jest mała.

Drugi model, który dedykowany jest dla komputerów stacjonarnych ma trochę więcej bajerów. Otóż przycisk start umieszczony na myszy jest również mini-panelem dotykowym, dzięki któremu użytkownik może błyskawicznie przełączać się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami. W teorii wydaje się to o wiele lepsze niż kombinacja alt+tab, jednak ciekawy jestem czy panel nie będzie zbyt czuły, przez co działać będzie niekoniecznie wtedy, kiedy użytkownik sobie tego zażyczy.

Ceny obu gryzoni nie wydają się szalenie wysokie: za Sculpt Mobile Mouse Amerykanie zapłacą 30$, a za model Sculpt Comfort 40$. Niestety, Sculpt Comfort nie przypadnie do gustu osobom leworęcznym – przycisk start umieszczono po prawej stronie.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.