Nie uwierzycie, na czym najlepiej zarabia Sony!

Sony kojarzy nam się przede wszystkim z elektroniką użytkową. Xperia, Bravia, Alpha, Walkman czy PlayStation to najbardziej znane nam produkty. Na których Sony traci pieniądze. Na czym więc zarabia?
Elektronika użytkowa. Oczko w głowie Sony. Na którym traci miliardy.

Elektronika użytkowa. Oczko w głowie Sony. Na którym traci miliardy.

Jak się okazuje, są dziedziny, w których Sony radzi sobie bardzo dobrze. Na tyle dobrze, że coraz więcej inwestorów nalega, by podzielić firmę tylko po to, by wyciągnąć ją z tarapatów. Jakie to dziedziny? Wytwórnia muzyczna, studia filmowe a szczególnie… sprzedaż ubezpieczeń. Jak się okazuje, elektronika użytkowa to prawdziwa pięta achillesowa japońskiego giganta.

Co ciekawe, dział ubezpieczeń Sony operuje wyłącznie w Japonii. Mimo tego odpowiedzialny był za 64 procent zysku operacyjnego całej firmy. W przeciągu ostatnich dziesięciu lat Sony zarobiło na nim, na czysto, 9,07 miliarda dolarów.

Studia filmowe i muzyczne, odpowiedzialne między innymi za Spider-Mana czy Daft Punk, również wspaniale zarabiają. W przeciągu ostatniej dekady przełożyły się na siedem miliardów dolarów czystego zysku.

W tym samym okresie, wszystkie działy elektroniki użytkowej kosztowały Sony 8,5 miliarda dolarów strat…

0
Źródło: The New York Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.