Nvidia GRID – graficzna moc dla wirtualnego pulpitu

Użytkownicy rozwiązań Citrix otrzymują dostęp do wirtualnych pulpitów, które zachowują się jak pełnoprawne komputery biurkowe.

Nvidia poinformowała dziś, że jej technologia wirtualizacji procesorów graficznych GRID vGPU została zintegrowana z platformą Citrix XenDesktop 7, dzięki czemu użytkownicy tego oprogramowania będą mogli w pełni wykorzystać potencjał technologii wirtualizacji pulpitów.

Dzięki technologii współdzielenia procesorów graficznych HDX i intensywnej kompresji w platformie XenDesktop 7, klienci korzystający z produktów firm Nvidia i Citrix otrzymują natychmiastowy dostęp do bogatych, wymagających graficznych aplikacji w tradycyjnym modelu hostowanych i współdzielonych wirtualnych pulpitów. Wykorzystanie systemu Microsoft Windows Server RDSH i platformy XenDesktop 7 pozwala na współdzielenie procesów graficznych między wieloma sesjami użytkowników.

Ponadto połączenie platformy Citrix XenServer i technologii GRID vGPU pozwala użytkownikom na efektywne współdzielenie procesorów graficznych między wieloma wirtualnymi maszynami. W ten sposób firmy mogą zwiększyć wykorzystanie wirtualnych środowisk, udostępniając procesory graficzne:

  • architektom, inżynierom i wykonawcom korzystającym z narzędzi CAD, takich jak Autodesk BIM
  • osobom obsługującym procesy produkcji za pomocą narzędzi PLM, takich jak Enovia 3DLive, PTC Windchill PLM Connector czy SIEMENS Teamcenter
  • osobom tworzącym materiały cyfrowe za pomocą narzędzi do edycji zdjęć i filmów, takich jak Adobe Photoshop
  • specjalistom medycyny korzystających z aplikacji do archiwizacji i transmisji obrazów (PACS), takich jak GE Centricity EMR
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.