Parodia Photoshopa CC

Według Adobe fotografowie zachwyceni są przejściem na udostępnianie aplikacji "w chmurze". Jak widać, nie wszyscy...

Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy, że Adobe chce nawet przyśpieszyć całkowite przejście na ten typ usług, ostatecznie rezygnując z klasycznej sprzedaży programów już od następcy pakietu CS6. Firma argumentowała, że możliwość dostępu poprzez Creative Cloud okazała sukcesem, ponieważ od kwietnia 2012 roku usługa osiągnęła ponad pół miliona płatnych członkostw oraz ponad 2 miliony użytkowników korzystających z bezpłatnej i testowej wersji oprogramowania.

Aby dodatkowo przekonać niezdecydowanych, Adobe postarało się nawet, aby wersja Photoshopa CC otrzymała kilka nowych funkcji niedostępnych w wersjach „pudełkowych”. Zostały one zaprezentowane w krótkim filmie wideo:

A jednak… chyba nie wszyscy są i będą zadowoleni z takiego rozwoju zdarzeń. Wielu fotografów obawia się chociażby tego, że oprogramowanie w wersjach CC przestanie się tak naprawdę rozwijać, ponieważ jego twórcy nie będą ku temu zmotywowani. Świadomość, że nie trzeba się zbytnio starać, by zrobić rewelacyjną nową wersję programu, tak aby zachęcić do jego kupna, zostanie zastąpiona przekonaniem, że – niezależnie od tego, co się zrobi – zapisani abonenci i tak zapłacą co miesiąc swoje. Co jakiś czas będą oczywiście dodawane jakieś funkcje, ale nie będą one zbyt istotne.

Jeśli doprowadzimy ten tryb rozumowania do absurdu, może powstać właśnie tego typu film:

No cóż, miejmy nadzieję, że będzie jednak inaczej…