Układy AMD i oprogramowanie Adobe to zgrany zespół

Procesory APU Serii A firmy AMD, karty graficzne AMD Radeon i AMD FirePro współgrają z nowymi wersjami pakietów Adobe Photoshop CC i Adobe Premiere Pro CC i akcelerują ich nowe funkcje.
AMD ściśle współpracuje z Adobe

Firma AMD ogłosiła na konferencji Adobe MAX, że w pakietach Adobe Photoshop CC i Adobe Premiere Pro CC wprowadzono nowe i ulepszone funkcje akcelerowane przez sprzęt firmy AMD. Wprowadzenie całkiem nowych funkcji inteligentnego wyostrzania (Smart Sharpen) i niedawno zaktualizowana galeria zamgleń (Blur Gallery) oraz efektów rozmyć (Liquify) wzmacnia współpracę między firmami Adobe i AMD. Współpraca ta ma na celu zapewnienie wysokiej jakości i imponującej wydajności dla wszystkich twórczych profesjonalistów poprzez pełne wykorzystanie przetwarzania obliczeniowego i graficznego oferowanego przez wiodący sprzęt firmy AMD, korzystający z międzyplatformowych, otwartych standardów takich jak OpenCL czy OpenGL.

„Firmy AMD i Adobe razem tworzą potężne rozwiązania, które pozwalają twórczym profesjonalistom przyspieszyć swoją pracę, zwiększyć wydajność, poprawić produktywność i pomóc ich indywidualnej kreatywności po to, żeby mogli w pełni zrealizować swoje innowacyjne pomysły i wizje,” powiedział Neal Robison, senior director w Software Alliances w firmie AMD. „Procesory APU oraz karty graficzne firmy AMD w połączeniu z oprogramowaniem Adobe Photoshop CC i Adobe Premiere Pro CC przesuwają granice tego, co możliwe i pomagają twórcom i artystom wykorzystać pełnię swoich talentów i możliwości, ażeby to, co zaistniało w ich wyobraźni, stało się rzeczywistością.”

„Zwiększyliśmy wydajność naszych wiodących na rynku aplikacji Adobe Photoshop CC i Adobe Premiere Pro CC dzięki udoskonalonej obsłudze OpenCL i OpenGL. Dzięki temu twórczy profesjonaliści i klienci mają szansę wykorzystać duże możliwości i solidną moc współczesnych procesorów APU i kart graficznych firmy AMD,” powiedział Simon Williams, director w Strategic Relations w firmie Adobe. „Społeczność poprosiła nas o to, więc firmy AMD i Adobe odpowiedziały na tę prośbę zapewniając tym samym twórcom i artystom potężną kombinację technologii, wraz z którymi mają szansę zwiększyć efektywność w swoich współczesnych, często złożonych zleceniach i pracach.”

Firmy AMD i Adobe niedawno ogłosiły rozszerzoną obsługę OpenCL w pakiecie Adobe Premiere Pro CC, co miało miejsce na targach National Association of Broadcasters Show 2013. W ramach tej obsługi zapewniono akcelerację dla formatów wielostrumieniowych oraz mieszanych poprzez możliwość nadawania im w czasie rzeczywistym efektów, dopasowania odcieni i gradientów kolorów oraz wykończenia poprzez sprzętowo akcelerowany rendering do docelowego formatu. Dziś firma AMD wraz z prezentacją Adobe Premiere Pro CC ogłosiła wsparcie dla dodatkowych, akcelerowanych funkcji OpenCL, włączając w to równoczesną obsługę wielu kart graficznych oraz sprzętowy rendering poprzez wykorzystanie narzędzia Adobe Media Encoder CC dla projektów tego pakietu. To zapewnia użytkownikom możliwość kolejkowania wielu projektów Adobe Premiere Pro CC tak, żeby w tle ich rendering wykorzystywał pełną moc posiadanych kart graficznych. Zarówno Adobe Photoshop CC jak i Adobe Premiere Pro CC w pełni obsługują zaawansowane technologie wyświetlania jak rozdzielczość 4K i AMD Eyefinity do pracy na wielu monitorach.

Nowe, udoskonalone funkcje Adobe Photoshop CC zostały dołączone do dziesiątek istniejących już akcelerowanych i bazujących na otwartych standardach funkcji w tym pakiecie:

  • Całkiem nowy filtr Smart Sharpen firmy Adobe wykorzystuje możliwości OpenCL i kart graficznych firmy AMD, aby szybciej wyostrzać ilustracje przy jednoczesnym minimalizowaniu efektu poświaty na jaśniejszych krawędziach poprzez kontrolę redukcji szumów;
  • Udoskonalona Blur Gallery czerpie moc ze standardu OpenCL i technologii kart graficznych firmy AMD, aby uczynić podgląd w przewijanym menu całkowicie płynnym, dokładnym i w wysokiej, pełnoekranowej rozdzielczości dochodzącej do milionów pikseli. Wysokiej jakości, natychmiastowa reakcja i to zarówno pełnoekranowa jak i w obrębie elementów menu, ma pozwalać utalentowanym użytkownikom pracować wydajniej i to bez niepotrzebnych zakłóceń w pracy nad ich twórczymi projektami. Nierozbijające pracy, sprzętowo akcelerowane efekty zgromadzone w Blur Gallery są nanoszone jako Smart Objects, aby stworzyć oczekiwany wygląd ilustracji czy nawet wideo w programie Photoshop CC;
  • Udoskonalenia wydajnościowe zostały również wprowadzone w efektach Liquify po to, żeby ci twórczy profesjonaliści mogli od teraz przesuwać, obracać, odbijać, fałdować lub rozciągać wybrane pola obrazu i uzyskiwać w ten sposób unikalne efekty szybciej, pracując nawet z większymi plikami.
0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.