AMD Warszawa: nowy procesor i nowy plan działań

Firma AMD poinformowała o swojej nowej strategii i planie działań mającym na celu zwiększenie udziałów na rynkach serwerów biznesowych i centrów danych.

Firma AMD ujawniła szczegóły dotyczące swojej oferty procesorów przeznaczonych do serwerów na rok 2014 zawierające procesory APU oraz procesory z dwoma i czterema gniazdami. Ujawniono także szczegóły na temat pierwszych w historii procesorów serwerowych opartych na architekturze ARM. Stało się to wkrótce po ogłoszeniu dostępności procesora AMD Opteron Serii-X, o nazwie kodowej „Kyoto”.

Oprócz procesora Seattle, o którym pisaliśmy tutaj, AMD zapowiada dwa nowe procesory serwerowe. „Berlin” jest procesorem wykonanym w architekturze x86, który dostępny będzie zarówno jako tradycyjny procesor, jak i procesor APU. Układ posiada cztery rdzenie ” Steamroller” nowej generacji i oferuje prawie 8 razy większą liczbę gigaflopsów na wat w porównaniu do obecnego procesora AMD Opteron 6386SE. Będzie to pierwszy procesor serwerowy APU zbudowany w oparciu o architekturę AMD HSA (Heterogeneous System Architecture), która umożliwia równomierny dostęp do pamięci dla procesora i karty graficznej. Oczekuje się, że „Berlin” będzie dostępny w pierwszej połowie 2014 roku.

Warszawa

Warszawa” jest procesorem przeznaczonym dla serwerów w przedsiębiorstwach, mającym dostarczyć wysoką wydajność i zoptymalizowane całkowite koszty posiadania dla serwerów o dwóch i czterech gniazdach. Zaprojektowany do biznesowych zastosowań, ma oferować lepszą wydajność w przeliczeniu na wat, która zapewni zmniejszenie kosztów posiadania serwerów zbudowanych w oparciu o procesory „Warszawa”, jednocześnie umożliwiając bezproblemową komunikację z procesorami AMD Opteron Serii 6300.

Jest to w pełni kompatybilne gniazdo procesora z identycznymi certyfikatami oprogramowania, co czyni go idealnym dla platformy AMD Open 3.0 Server – efektywnej kosztowo platformy Open Compute. Procesor „Warszawa” ma być dostępny w pierwszym kwartale 2014 roku.

Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.