Dysk SSD firmy Mushkin z odczytem danych na poziomie 2,1 GB/s

Wczoraj Apple pokazało swój nowy topowy komputer – Mac Pro. Firma podała kilka imponujących parametrów, w tym dysk twardy wykorzystujący pamięć flash i interfejs PCI-Express.

Takie rozwiązanie umożliwiło Apple osiągnięcie szybkości odczytu na poziomie 1250 MB/s, zaś zapisu – 1000 MB/s. Te dane faktycznie są imponujące, zwłaszcza że prędkości klasycznych HDD oscylują w okolicach 100 MB/s. W przypadku popularnych dysków SSD korzystających z Serial ATA 6 Gb/s odczyt/zapis w osiąga w lepszych modelach ok. 500 MB/s.

Tymczasem firma Mushkin zaprezentowała coś, co przyćmiewa nawet pamięć w nowym Mac Pro. Model Scorpion PCI Express SSD wykorzystuje 4 kontrolery SandForce SF-2281, co w dużyk skrócie przekłada się na odczyt danych z szybkością 2150 MB/s i zapis – 1900 MB/s oraz możliwość wykonania 100 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę.

To oznacza, że Scorpion jest przeznaczony dla tych najbardziej wymagających. Urządzenie wejdzie do sprzedaży w połowie czerwca w pojemnościach 240 GB, 480 GB, 960 GB oraz 1920 GB. Pamięć będzie wykorzystywała złącze PCI Express 2.0 x8. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej

stronie producenta

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.