Flaga w kiblu i stronniczość Facebooka

Krótka historia o tym jak Facebook stosuje "tolerancję" wybiórczą.

Czy zdarzyło sie wam kiedyś, że wasze wakacyjne zdjęcie z plaży zostało usunięte z Facebooka, jako „pornografia”? Czy zdarzyło się wam kiedyś zostać zbanowanym na 24 h za „szerzenie nienawiści” mówiąc np., że „homoseksualizm to zboczenie” czy „Islam to zagrożenie dla naszej kultury i społeczności”? Pewnie nie jednemu z was takie coś się przydarzyło. Wszystko w ramach walki z „szerzeniem nienawiści” – naruszenie obecnej poprawności politycznej jest przez administrację największego portalu społecznosciowego stanowczo karane. Spróbujcie wyrazić się negatywnie o środowisku LGBT, Islamie, feministkach czy innej głośnej mniejszosci – skutki bedą niemal natychmiastowe.

Bynajmniej znieważanie symboli narodowych, według adminsitracji Facebooka, nie jest „szerzeniem nienawiści”. Parę dni temu jeden z użytkowników tego portalu z dumą wstawił takie zdjęcie na swój profil. Stanowi to niezłą podstawę do powiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu. Zbeszczeszczenie symboli narodowych jest w Polsce karalne, zgodnie z art. 133 Kodeksu karnego

kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Z kolei zgodnie z art. 137 kk

kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

I teraz, drodzy czytelnicy, spójrzmy na reakcję Facebooka na ten fakt:

Autor tego zdjęcia popełnił jawne przestępstwo, pochwalił się tym publicznie i z dumą, a Facebook sobie z tego nic a nic nie robi. Zuck, wstydź się!

PS. Screen w razie autor by postanowił usunąć zdjęcie:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.