Galaxy S4 LTE-A: pierwszy smartfon z LTE Advanced

Jeże standardowy Samsung Galaxy S4 wydaje ci się niezbyt szybkim smartfonem, mamy dobre wiadomości. Producent właśnie zapowiedział nową wersję urządzenia oznaczoną symbolem LTE-A.

Chociaż z zewnątrz wygląda identycznie, jak obecna wersja Galaxy S4 – w środku jest to zupełnie coś innego. 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 600 taktowany zegarem 1,9 GHz został zastąpiony modelem Snapdragon 800 pracującym z częstotliwością 2,3 GHz. Taki sam układ znajduje się w Xperii Z Ultra i pojawi się także w LG Optimus G2.

Jednak najważniejszą zmianą jest obsługa nowszej odmiany LTE, czyli LTE-Advanced. Oficjalnie dzięki temu nowy Samsung może pobierać dane z szybkością 150 Mb/s, ale to tylko na początek. Możliwości standardu będą rosły wraz z udoskonalaniem sieci operatorów i docelowo prędkości osiągnął 1 Gb/s podczas pobierania i 500 Mb/s podczas wysyłania plików, a to przełoży się na możliwość przesyłania obrazu w rozdzielczości 4K.

Pierwszym operatorem oferującym LTE-A ma być rosyjska sieć Yota. Firma uruchomiła pierwsze nadajniki nowego standardu już w październiku 2012. Kolejnym krajem, który wprowadzi nowy standard ma być Korea Południowa. Również amerykańscy operatorzy, Verizon, AT&T oraz Sprint, planują wprowadzenie nowej wersji LTE, ale nie precyzują kiedy to się stanie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.