Google szykuje konsolę do gier z Androidem!

The Wall Street Journal podaje, że firma z Mountain View pracuje nad swoją własną mobilną konsolą, opartą na systemie Android.

Choć nie jest to duży rynek, bo grać z powodzeniem można na smartfonach, które wyposażane są w coraz to lepszą grafikę, a i producenci tworzą coraz to lepsze produkcje, to Google planuje stworzyć konkurencję między innymi dla Playstation Vita, Nintendo 3DS czy Nvidia Shield. Jeśli informacje The Wall Street Journal się potwierdzą, to urządzenie opierać się będzie na systemie operacyjnym Android, a więc będzie oferować dostęp do wszystkich gier i aplikacji z Google Play.

Co więcej, firma z Mountain View ma szykować także swój własny inteligentny zegarek, a także zupełnie nowy Nexus Q.

A czymże jest ów Nexus Q? To nieudany i pogrzebany projekt urządzenia do streamowania mediów, oparty na Androidzie i oferujący dostęp do Google Play. Miało kosztować 299 dolarów, ale po ogromnej fali krytyki ze strony użytkowników, zwłaszcza wobec stosunku funkcjonalności do ceny, Google wycofało się ze swoich planów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.