Hovertrax: najmniejszy pojazd na świecie

Transporter elektryczny z technologią żyroskopu, który łatwo zmieścisz w plecaku lub torebce.

Firma Inventist pod przywództwem Shane Chen’a specjalizuje się w środkach transportu osobistego. Ich wynalazkami są m.in. Orbitwheel (połączenie rolek i deskorolki), Aquaskipper (coś w rodzaju wodnej trampoliny) i Solowheel (transporter przenośny przypominający miniaturowy monocykl). Wykorzystując pomysł tego ostatniego Chen spróbował przerobić go w taki sposób, by cała konstrukcja była jeszcze mniejsza i wygodniejsza w korzystaniu.

Hovertrax wygląda jak dwa pedały od roweru połączone ze sobą i zakończone kółeczkami z dwóch stron. Każde koło wyposażone jest we własny silnik, czujnik żyroskopowy i akcelerometr. By się poruszyć do przodu wystarczy lekko docisnąć palcami przód urządzenia, natomiast by zmienić kierunek jazdy należy po prostu balansować ciałem.

Prototyp transportera porusza się z maksymalną prędkością 10 km/h i potrafi przejechać na jednym ładowaniu około 6,5 km. Czas ładowania baterii wynosi godzinę. Urządzenie waży zaledwie 4kg. Projektant uważa, że urządzenie idealnie spełnia funkcje rozrywkowe (jako alternatywa dla np. rolek czy rowerów) i praktyczne.

Hovertrax aktualnie zbiera wsparcie finansowe na Kickstarterze, by móc ruszyć z masową produkcją. Jeszcze przez 19 dni można zamówić egzemplarz wpłacając 695$. Standardowo Hovertrax ma kosztować 995$.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News