Huawei Ascend P6: wygląda jak większy iPhone

Urządzenie obsługuje 2 karty SIM, działa pod kontrolą Androida, ma ekran 720p 4,7", 4-rdzeniowy procesor i 2 GB RAM.

Ascend P6 w kwestii wyglądu kojarzy się dosyć mocno ze smartfonem Apple – iPhone, coś pomiędzy wersją 4, a 5. Jednak Huawei działa pod kontrolą Androida i jest wyposażony w znacznie większy ekran – 4,7″ o rozdzielczości 1280×720 pikseli.

Sercem smartfona nie jest żaden ze znanych procesorów Nvidii, czy Qualcomma. Urządzeniem zarządza 4-rdzeniowy procesor firmy Huawei (a dokładniej HiSilicon) o oznaczeniu K3V2. Jest wyposażony w 4 rdzenie taktowane zegarem 1,5 GHz i równie egzotyczny GPU Vivante GC4000. Nie zabrakło też pamięci RAM o pojemności 2 GB.

To, co warto wiedzieć o modelu P6, to grubość wynosząca zaledwie 6,18 mm. Huawei twierdzi że w obecnej chwili to najbardziej smukły smartfon na świecie. Nie jest też ciężki, waży zaledwie 120 g. Bateria ma niezbyt imponującą pojemność 2000 mAh. Aparat o rozdzielczości 8 Mp i potrafi rejestrować filmy w 1080p. Jest też jasny obiektyw f/2.0 i przednia kamera wyposażona w matrycę o rozdzielczości aż 5 Mp. Choć brakuje obsługi LTE, część użytkowników powinna być zadowolona z obsługi dwóch kart SIM.

Ascend P6 ma działać pod kontrolą Androida 4.2.2 z autorską nakładką Huawei. Urządzenie trafi do sprzedaży w Chinach jeszcze w tym miesiącu i do Europy na początku lipca.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News