I ty możesz tworzyć Google Street View!

Street View to jedna z najprzyjemniejszych usług Google. Możliwość odbycia wirtualnego spaceru w miejscach, o których do tej pory mogło się tylko pomarzyć jest wynikiem ciężkiej pracy całego sztabu ludzi. O ile bowiem jeżdżenie autem po ulicach miast nie jest takie trudne, to przebywanie pieszo wielu kilometrów w trudno dostępnych miejscach z 20-kilogramowym obciążeniem nie brzmi już tak przyjemnie.

Do niedawna dzięki Street View mogliśmy podziwiać tylko same ulice większych miast. Ale przecież na świecie jest tyle ciekawych miejsc, do których można dojść wyłącznie na piechotę…Dlatego Google zdecydowało się wysiąść ze swoich pojazdów i ruszyć z ciężkim sprzętem na piechotę. Pierwsze zdjęcia wykonane przy użyciu Trekkera – urządzenia złożonego z 15 obiektywów, dzięki którym powstają potem 360 stopniowe panoramy – zostały wykonane na obszarze Wielkiego Kanionu w Arizonie.

Teraz każdy może pomóc Google w aktualizowaniu swoich map dzięki pilotażowemu programowi, który umożliwia wypożyczenie Trekkera. Koncern uważa, że nikt nie pokaże światu swojego rejonu lepiej niż zamieszkujący go mieszkańcy. Dzięki nawiązaniu współpracy z turystyczną organizacją na Hawajach już niedługo będziemy mogli odbyć wirtualne spacery po zatoce Onomea czy po Parku Narodowym Wulkanów Hawajskich. Google podkreśla, że dzięki takiemu programowi koordynacja nad projektem przebiega znacznie sprawniej. Każda organizacja non-profit, linia turystyczna, agencja rządowa, grupa badawcza czy osoba prywatna może zgłosić chęć udziału w programie. Wnioski zostaną rozpatrzone na przestrzeni kilku następnych miesięcy.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.