LiveMap, kask motocyklowy z wbudowaną nawigacją

Zintegrowany kolorowy wyświetlacz, rozpoznawanie mowy, głośniki i wykonanie z włókna węglowego.

Pomysłodawcy szukają finansowania przez portal Indiegogo, czyli alternatywę dla popularnego Kickstartera. Zadaniem LiveMap jest przeprowadzenie motocyklisty przez zatłoczone miasto, bez konieczności zatrzymywania się, ciągłego zerkania na nawigację i odrywania wzroku od drogi.

Kask wykorzystuje wyświetlacz HUD, który znajdzie się dokładnie przed naszymi oczami. Dzięki temu będziemy jednocześnie widzieć układ ulic i to, co się dzieje na drodze. Jadąc wolno będziemy mieli dostęp do dosyć szczegółowej mapy, a po przyspieszeniu automatycznie zobaczymy tylko podstawowe informacje, by nic nie zasłaniało nam drogi. LiveMap ma również wbudowany czujnik światła, dzięki czemu automatycznie ustawi jasność wyświetlacza tak, by nas nie oślepiał. Sterowanie będzie się odbywać głosowo – zupełnie bez użycia rąk.

Ponadto urządzenie będzie miało zintegrowane dwie baterie o pojemności 3000 mAh, dzięki czemu jedno ładowanie wystarczy na cały dzień jeżdżenia. Gdy bateria się wyczerpie, wystarczy podłączyć kask do portu USB. LiveMap ma trafić na rynek już w 2014 roku. Więcej informacji znajdziecie na

oficjalnej stronie projektu

. Obecnie zebrano 3841 dolarów, a potrzebne jest… 150 000 dolarów. Pozostało jeszcze 21 dni.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News