Microsoft chce, żeby cały świat oglądał telewizję na Xbox One

Microsoft zdaje sobie sprawę, że, chociaż ogromny, rynek USA to jednak za mało, żeby skupić się tylko na nim, jeśli chodzi o nową konsolę Xbox One. Firma ma zamiar walczyć o dominację również na naszym kontynencie.

Najlepszą strategią według Microsoftu, a przynajmniej jedyną zaprezentowaną do tej pory jest przedstawienie swojej nowej konsoli jako multimedialnego centrum rozrywki, z naciskiem na oglądanie telewizji.

Podczas pierwszej oficjalnej prezentacji, dowiedzieliśmy się między innymi o partnerstwie z NFL – ligą futbolu amerykańskiego, dzięki czemu amerykańscy użytkownicy Xbox One będą mieli dostęp do ekskluzywnych i interaktywnych materiałów, podczas oglądania widowiskowych rozgrywek, zwanych w Stanach futbolem. Oprócz tego, Microsoft przekonał samego Stevena Spielberga, żeby ten nakręcił serial na podstawie jednej z najbardziej kultowych serii gier dostępnych na Xboxa – mowa tu oczywiście o uniwersum Halo.

Konsolowcy z Europy patrzyli na te zapowiedzi z dystansem, zakładając, że telewizję na Xboxie będzie można oglądać tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Polscy gracze, którzy pamiętali jeszcze cyrk związany z rejestracją w sieci Xbox Live, byli wręcz przekonani, że o telewizji na konsoli będą mogli co najwyżej pomarzyć.

Jednak dotychczasowe mniemanie może okazać się błędne. Szef Microsoft Studios, Phill Spencer, zapytany o funkcje Xbox One dostępne w Europie powiedział:

Na chwilę obecną mamy podpisane umowy z telewizją Sky i Canal + we Francji. Chcemy kontynuować naszą międzynarodową ekspansję (…) Chcemy aby nasza platforma [Xbox One – przyp. red.] była jako międzynarodowa, ponieważ Europa w szczególności jest dla nas bardzo ważnym regionem, jeśli chodzi o tą generację konsol. Chcemy, żeby cały świat oglądał telewizję na Xboxie.

Spencer zapomniał dodać, że wspomniane wyżej umowy partnerskie zostały podpisane z myślą o dostarczaniu treści dla francuskich użytkowników Xboxa 360. Żeby wcielić swój śmiały plan w życie, Microsoft musi się nieco postarać, szczególnie jeśli chodzi o nasz kontynent. A czasu, żeby podpisać korzystne umowy na terenie każdego europejskiego państwa jest coraz mniej…

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.