Okulary Meta: Google Glass to przy nich pikuś!

Prototypowi okularów Meta daleko do eleganckiego wyglądu Google Glass, ale pod względem możliwości technologicznych mamy tu do czynienia z prawdziwą rewolucją.

To właśnie powyższymi wizjami inspirowali się twórcy okularów Meta. Okularów, które w znaczący sposób rozwijają aktualne możliwości rozszerzonej rzeczywistości. Wyobraźcie sobie oglądanie filmu, w którym możecie swobodnie odsuwać liście czy inne obiekty z pierwszego planu, by lepiej obserwować scenę. Albo sytuację, w której stając przed lustrem, możecie przymierzać wirtualne ciuchy z najnowszych kolekcji sieciówek. Wyobraźcie sobie prezentacje firmowe, które można modyfikować na żywo. Albo odbijanie wirtualnej piłki od ściany Waszego pokoju. To wszystko okulary Meta będą potrafiły, gdy tylko dostaną się w ręce pierwszych developerów aplikacji użytkowych!

To co odróżnia je od Google Glass to interfejs sterowania gestami, rejestrujący nawet pojedyncze ruchy palców! Zaawansowane algorytmy bez problemu poradzą sobie z takimi sytuacjami sytuacjami. Meta w wersji przeznaczonej dla developerów uzyskały już dofinansowanie z Kickstartera. Prototypowe okulary ważą 300 gram i oferują kąt widzenia 23 stopni na każde oko, a więc nie tylko są dość ciężkie, ale obszar działania AR nie jest zbyt szeroki. Jednak zanim urządzenie trafi na masowy rynek, z pewnością wiele parametrów ulegnie zmianie.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.