Oto „Kinect” dla notebooków

Podczas targów Computex 2013, firma Intel zaprezentowała nową kamerę Creative Senz3D, która ma pełnić podobną rolę, jak Kinect dla konsoli Xbox.

Tom Kilroy, wiceprezes firmy Intel, przedstawił w Tajpej postępy w dziedzinie wprowadzania „ludzkich” zmysłów do systemów 2 w 1 (ultrabooków z dotykowymi ekranami) i innych urządzeń wykorzystujących rozwiązania firmy Intel: obsługę poprzez dotyk, rozpoznawanie głosu i mimiki twarzy oraz inne technologie. Technologie te, określane mianem percepcyjnego przetwarzania danych, wykorzystują moc obliczeniową układów Intel, aby interakcje z urządzeniem stały się bardziej naturalne, intuicyjne i angażujące.

Kilroy zademonstrował interakcje oparte na gestach i głosie, podłączając do nowych Ultrabooków kamerę Creative Senz3D (która ma wejść do sprzedaży w następnym kwartale). Jedną z ciekawszych funkcji nowego systemu będzie możliwość kompletnego wymazania tła podczas wideorozmowy, i wstawienia dowolnego tła z obrazka.

fot. Steve Paine

fot. Steve Paine

W dalszej perspektywie Intel pracuje nad zintegrowanym rozwiązaniem, które pozwoli wbudować technologię kamery 3D bezpośrednio w urządzenia wykorzystujące rozwiązania firmy Intel, planowane na drugą połowę 2014 roku.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.