Oto „Kinect” dla notebooków

Intel prezentuje kamerę Senz3D marki Creative.

Tom Kilroy, wiceprezes firmy Intel, przedstawił w Tajpej postępy w dziedzinie wprowadzania „ludzkich” zmysłów do systemów 2 w 1 (ultrabooków z dotykowymi ekranami) i innych urządzeń wykorzystujących rozwiązania firmy Intel: obsługę poprzez dotyk, rozpoznawanie głosu i mimiki twarzy oraz inne technologie. Technologie te, określane mianem percepcyjnego przetwarzania danych, wykorzystują moc obliczeniową układów Intel, aby interakcje z urządzeniem stały się bardziej naturalne, intuicyjne i angażujące.

Kilroy zademonstrował interakcje oparte na gestach i głosie, podłączając do nowych Ultrabooków kamerę Creative Senz3D (która ma wejść do sprzedaży w następnym kwartale). Jedną z ciekawszych funkcji nowego systemu będzie możliwość kompletnego wymazania tła podczas wideorozmowy, i wstawienia dowolnego tła z obrazka.

fot. Steve Paine
fot. Steve Paine

W dalszej perspektywie Intel pracuje nad zintegrowanym rozwiązaniem, które pozwoli wbudować technologię kamery 3D bezpośrednio w urządzenia wykorzystujące rozwiązania firmy Intel, planowane na drugą połowę 2014 roku.