Pierwsza operacja chirurgiczna z Google Glass

Chociaż okulary Google mają wprowadzić nas lepiej w świat rozszerzonej rzeczywistości, to jednak najwięcej mówi się o nich w kategorii sprytnej kamery wideo. Widok z perspektywy pierwszej osoby może być nie tylko fajny dla odbiorcy, ale także bardzo pożyteczny, o czym miał okazję się przekonać dr Rafael Grossmann z Eastern Maine Medical Center.

To właśnie on przeprowadził bowiem pierwszą w historii operację chirurgiczną z wykorzystaniem Google Glass i Google Hangout (transmisja odbywała się w zamkniętej grupie).

„Poprzez przeprowadzenie i udokumentowanie takiego wydarzenia, chciałem pokazać, że to urządzenie i ta platforma są bardzo intuicyjnymi narzędziami, które posiadają wielki potencjał także w kontekście opieki zdrowotnej. Dzięki nim możemy rzetelniej i szybciej przeprowadzać konsultacje z innymi lekarzami podczas zabiegu lub też wykorzystać je po prostu w celach naukowych.” – powiedział Grossmann.

Lekarz dodał także, że cały zabieg odbył się przy pełnej świadomości pacjenta i przy wyrażeniu jego zgody na nagrywanie materiału wideo. Zadbał także o jego prywatność upewniając się przed zabiegiem, żeby żadne informacje o pacjencie nie znajdowały się w zasięgu jego wzroku. Nie pokazywano także jego twarzy.

„Dzięki Google Glass mogłem pokazać nie tylko brzuch pacjenta, ale także widok endoskopowy w bardzo sprytny, prosty i tani sposób.” Zabieg, który wybrał Grossmann był nieskomplikowany, jednak ma on nadzieję, że to wydarzenie uświadomi innym lekarzom, jak pożyteczne mogą okazać się Google Glass w medycynie.

0
Źródło: PCmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.