Pierwszy na świecie projektor 3LCD z laserowym źródłem światła

Projektor VPL-FHZ55 wyświetla obraz o rozdzielczości WUXGA i natężeniu światła barwnego 4000 lumenów. Nie wymaga konserwacji przed upływem nawet 20 000 godzin pracy.

Sony wprowadziło na rynek projektor z laserowym źródłem światła zamiast tradycyjnej lampy. VPL-FHZ55 to pierwszy bezlampowy projektor Sony z technologią przetwarzania obrazu 3LCD, który osiąga jasność światła barwnego 4000 lm przy rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200).

Źródłem światła nowego projektora jest niebieski laser wzbudzający materiał fosforowy, który z kolei wytwarza światło białe. Światło białe jest kierowane do układu optycznego 3LCD, który generuje w trybie ciągłym żywe kolory RGB metodą rozszczepiania barw. Wyjściowe natężenie światła barwnego 4000 lm zapewnia wystarczającą jasność do różnych zastosowań komercyjnych.

Jak zapewnia producent, projektor nie wymaga praktycznie żadnych czynności konserwacyjnych związanych ze źródłem światła, mechanizmem projekcyjnym i filtrem przez nawet 20 000 godzin pracy. Niezawierający rtęci (Hg) produkt oferuje funkcje oszczędzania energii, takie jak automatyczne przyciemnianie światła do poziomu 5% podczas bezczynności oraz automatyczna regulacja jasności, która eliminuje zbędne oświetlenie podczas projekcji ciemnego obrazu. Z kolei tryb stałej jasności umożliwia zachowanie poziomu światła w całym zakładanym okresie eksploatacji jego źródła, czyli 20 000 godzin, dzięki redukcji natężenia światła.

Dostępność nowego modelu jest planowana na sierpień 2013 roku.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.