Pierwszy w Europie pendrive do tabletów

Pendrive z obustronną wtyczką współpracuje ze wszystkimi tabletami.

Tablet Flash Drive

to rozszerzenie funkcjonalności tradycyjnej pamięci o wtyczkę microUSB, umieszczoną po drugiej stronie pendrive’a. Producent ograniczył jednocześnie rozmiary urządzenia do minimum (6,7 x 17 x 64,5 mm). Pamięć flash dostępną w wersjach o pojemności 8, 16 i 32GB, zabezpiecza aluminiowa obudowa w trzech kolorach: srebrnym, czarnym oraz granatowym.

Maksymalna prędkość odczytu to 22 MB/s, a zapisu 8 MB/s. Dodatkowo urządzenia posiadają oprogramowanie szyfrujące dane, a wyposażenie nowej pamięci w microUSB eliminuje konieczność użycia dodatkowych przejściówek. Wszystkie modele zaprojektowane w technologii USB 2.0 pracują w standardzie Plug and Play i objęte są 2-letnią gwarancją.

Co ciekawe,

Tablet Flash Drive

działa nie tylko z tabletami na Androidzie i Windows 8, ale także smartfonami z funkcją hostu OTG (On the Go), pozwalającą korzystać z peryferiów do urządzeń mobilnych, m.in. pendrivów, a nawet myszek i klawiatur. Ze sprzętu krakowskiego producenta można oczywiście korzystać na wszystkich typach komputerów, również Makach.

Systemy operacyjne współpracujące z Tablet Flash Drive to: Android od 2.0, Windows 8, Vista Home Basic/Home Premium/Business/Enterprise/Ultimate/Starter, Windows XP Professional/Home Edition, Windows 2000 Professional, Windows Me, Mac OS10.1~10.4.7, Linux z jądrem 2.4 i wyższe wersje.

Tablet Flash Drive

od Platinet dostępny jest już w sklepie internetowym producenta oraz w większości sklepów z elektroniką w całej Polsce. Cena wynosi 36,5 zł za 8 GB lub 60 zł za 16 GB.