Rynek smarfonów w USA: początek kryzysu Androida?

Według badań firmy Kantar, udziały rynkowe Windows Phone'a i iOS-a rosną coraz szybciej. Android twardo pozostaje na pozycji lidera, ale nie budzi już takiego entuzjazmu.
Androidowi spada, iOS-owi i Windows Phone'owi rośnie

Androidowi spada, iOS-owi i Windows Phone’owi rośnie

Jak twierdzi firma Kantar, Android kontroluje obecnie ponad połowę (51,7 procent) amerykańskiego rynku. Na drugim miejscu znajduje się iOS (41,4 procent), na trzecim zaś Windows Phone (5,6 procent, przy czym jego udział wzrósł o 1,8 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Kantar zauważa, że mimo słabej pozycji na rynku, Windows Phone najszybciej zdobywa nowych użytkowników. –

Windows Phone zaczął przekonywać użytkowników konkurencji. 42 procent posiadaczy smartfonów z tym systemem posiadało wcześniej tradycyjny telefon komórkowy, 25 procent inny smartfon z systemem Microsoftu, 23 procent smartfon z Androidem. iOS również skutecznie odbiera Androidowi użytkowników a także utrzymuje lojalność własnych, ale tylko 31 procent posiadaczy tradycyjnych telefonów wybrało iPhone’a. W namawianiu do siebie tych konsumentów skuteczniejszy jest system Microsoftu — czytamy w raporcie.

Wygląda na to, że w końcu na rynku ma szansę pojawić się trzeci istotny gracz. Życzylibyśmy sobie i czwartego. Trzymamy kciuki za BlackBerry!

0
Źródło: Kantar Worldpanel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.