Śląsk europejskim gigantem odzyskiwania danych

To właśnie tam powstało największe w Europie centrum badań i rozwoju.

Ślązacy europejskim gigantem

Ślązacy europejskim gigantem

Katowickie centrum R&D powstało już w 2004 roku, jednak pracowało w nim jedynie kilkunastu specjalistów. Po rozbudowie rozpoczętej w maju ubiegłego roku, centrum zatrudnia obecnie niemal 70 programistów, projektantów i specjalistów zapewniania jakości oprogramowania. Większość z nich to absolwenci śląskich uczelni, którzy tworzą oprogramowanie dla światowych klientów firmy oraz testują rozwiązania przygotowywane przez centralę koncernu w USA. Kilkuosobowe zespoły pracują nad technologiami, z których korzystają firmy w wielu strefach czasowych na wszystkich kontynentach, w tym większość z największych korporacji prawniczych świata. Geograficzne usytuowanie pozwala na pracę w cyklu 24 godzinnym – gdy inżynierowie w USA kończą dzień pracy, zadania przejmuje katowickie centrum.

Dzięki powiększeniu centrum badań i rozwoju w Polsce, jesteśmy w stanie tworzyć jeszcze lepsze rozwiązania w zakresie przetwarzania danych dla naszych klientów. Rozbudowa wpisuje się także w strategiczne plany koncernu, które zakładały podwojenie światowego zespołu R&D na przestrzeni pięciu kolejnych lat. Dlatego nie wykluczamy kolejnych inwestycji w nasze polskie centrum badań i rozwoju — mówi Dean Hager, prezes oraz CEO Kroll Ontrack Inc.

Centrum R&D Kroll Ontrack w Katowicach powstało w 2004 roku, w ramach polskiego oddziału Kroll Ontrack, posiadającego największe laboratorium odzyskiwania danych i informatyki śledczej w Europie Środkowo-Wschodniej. W maju 2012 r. poinformowano o rozbudowie działu R&D w Katowicach. Ta decyzja sprawiła, że firma Kroll Ontrack znalazła się w gronie największych zagranicznych firm posiadających rozbudowane centra tworzenia nowych technologii właśnie w Polsce.