Śląsk europejskim gigantem odzyskiwania danych

Od maja br. katowickie centrum R&D (Research & Development – badań i rozwoju) firmy Kroll Ontrack jest największą tego typu jednostką w branży odzyskiwania danych i informatyki śledczej w Europie. W ramach rozpoczętego w ubiegłym roku procesu rekrutacji, zatrudnionych i przeszkolonych zostało w nim do tej pory niemal 50 specjalistów, którzy opracowują i testują rozwiązania służące do odzyskiwania i przetwarzania danych m.in. dla najważniejszych korporacji prawniczych na świecie. Wizytujący dziś polską filię prezes Kroll Ontrack Inc. Dean Hager zapowiada, że to nie koniec jej rozbudowy.
Ślązacy europejskim gigantem
Ślązacy europejskim gigantem

Katowickie centrum R&D powstało już w 2004 roku, jednak pracowało w nim jedynie kilkunastu specjalistów. Po rozbudowie rozpoczętej w maju ubiegłego roku, centrum zatrudnia obecnie niemal 70 programistów, projektantów i specjalistów zapewniania jakości oprogramowania. Większość z nich to absolwenci śląskich uczelni, którzy tworzą oprogramowanie dla światowych klientów firmy oraz testują rozwiązania przygotowywane przez centralę koncernu w USA. Kilkuosobowe zespoły pracują nad technologiami, z których korzystają firmy w wielu strefach czasowych na wszystkich kontynentach, w tym większość z największych korporacji prawniczych świata. Geograficzne usytuowanie pozwala na pracę w cyklu 24 godzinnym – gdy inżynierowie w USA kończą dzień pracy, zadania przejmuje katowickie centrum.

Dzięki powiększeniu centrum badań i rozwoju w Polsce, jesteśmy w stanie tworzyć jeszcze lepsze rozwiązania w zakresie przetwarzania danych dla naszych klientów. Rozbudowa wpisuje się także w strategiczne plany koncernu, które zakładały podwojenie światowego zespołu R&D na przestrzeni pięciu kolejnych lat. Dlatego nie wykluczamy kolejnych inwestycji w nasze polskie centrum badań i rozwoju — mówi Dean Hager, prezes oraz CEO Kroll Ontrack Inc.

Centrum R&D Kroll Ontrack w Katowicach powstało w 2004 roku, w ramach polskiego oddziału Kroll Ontrack, posiadającego największe laboratorium odzyskiwania danych i informatyki śledczej w Europie Środkowo-Wschodniej. W maju 2012 r. poinformowano o rozbudowie działu R&D w Katowicach. Ta decyzja sprawiła, że firma Kroll Ontrack znalazła się w gronie największych zagranicznych firm posiadających rozbudowane centra tworzenia nowych technologii właśnie w Polsce.

Źródło: Kroll Ontrack
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.