Sony: To nie zmierzch konsol, to tylko koniec generacji

Konsolowy rynek w ostatnich trzech latach poniósł duże straty, a przed bankructwem nie uchroniły się nawet tak wielkie i lubiane studia jak THQ. Analitycy branży uważają, że to już początek końca życia konsol takich jak PS3 czy Xbox 360, zwłaszcza, że wiele studiów developerskich skłania się coraz częściej ku sektorowi gier mobilnych i rynku F2P. Prezes Sony ma jednak zupełnie inne zdanie.

„Kiedy grasz w sequele tych samych marek masz wrażenie, że widziałeś już wszystko. To naturalne, ale nie dotyczy to zmierzchu konsol lecz jedynie ich generacji. To pokolenie PS3 i Xboxa 360 jest najdłuższe w historii, to już siódmy rok. Dawniej nowe sprzęty już by się ukazały. Zazwyczaj jest tak, że developerzy osiągają limit możliwości technicznych już po kilku grach na tym samym systemie – choć wyjątkiem jest tu Naughty Dog i Quantic Dream.” – powiedział Yoshida.

Dalej Sony przewiduje, ze PS4 osiągnie nawet 10-letni cykl życia:

„Kiedy patrzymy na obecne PS3 widzimy jak bardzo wiele zmieniło się w tej konsoli od 2007r. Ciągłe dokonywanie aktualizacji systemu i wprowadzanie nowych funkcjonalności sprawiło, że konsola się rozwijała, mimo tego, że sprzęt przecież pozostał dokładnie taki sam. To dotyczy także PS4. Premiera urządzenia to tylko początek jego drogi. Myślimy już o planach ulepszeń, które wyewoluują z czasem.

Kluczem do tego jest 8GB pamięci. To znacznie więcej niż potrzebują developerzy gier. Przy PS3 mieliśmy moment, gdzie dość szybko wyczerpaliśmy limit naszych możliwości. Z tego powodu nie mogliśmy dodać np. czatu głosowego między różnymi grami, którego potrzebowali gracze. Teraz jednak mamy 8GB RAMu więc mamy wystarczająco dużo miejsca na wszystkie wspaniałe funkcje, jakie wymyślą nasi programiści

.”

0
Źródło: Gameindustry
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.