STABiLGO: Niedrogi stabilizator obrazu dla kamer GoPro

Osoby zajmujące się kręceniem filmów wideo z użyciem lustrzanek i kamer GoPro powinny zainteresować się nowym projektem, jaki trafił na portal Kickstarter.

STABiLGO to stabilizator umożliwiający tworzenie filmowych ujęć, ale przeznaczony jest dla kamer GoPro. Urządzenie można wykorzystywać też z kranami (wysięgnikami) i wszystko obsłużyć jedną ręką. Pracę nad pierwszą wersją urządzenia trwały dziewięć miesięcy i odbywały się w Nowym Jorku.

Wg twórców urządzenie wyposażone jest w mikroprocesor i żyroskop, dzięki czemu kamera jest zawsze perfekcyjnie ustawiona w pionie i poziomie. Umożliwia wykonywanie ujęć, które do tej pory wymagały drogiego i nieporęcznego sprzętu. Waga urządzenia to 470 g (z kamerą GoPro – 670 g). Stabilizator może działać na jednym ładowaniu ok. 90 minut dzięki zintegrowanej baterii o pojemności 1000 mAh. Wymiary to 27,5 x 11,5 x 35,5 mm. Ponadto będzie go można używać w trudnych warunkach atmosferycznych.

Kiedy trafi do sprzedaży? Tego nie wiadomo, bo projekt musi najpierw zostać ufundowany. Obecnie trafił

na portal Kickstarter

, a twórcy chcą zebrać 100 000 dolarów. Obecnie na koncie mają już 18,135 dolarów, a do końca zbiórki zostało 21 dni. Cena nie jest znana, ale twórcy podkreślają że nie będzie wysoka.

Powiązane treści:

Jaka kamera sportowa jest najlepsza?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.